Tragedia na zachodzie Polski. Susza doprowadziła tysiące Polaków do łez

Tragedia na zachodzie Polski. Susza doprowadziła tysiące Polaków do łez Źródło: Pixabay/Burning Well

Polsat przekazał właśnie smutne informacje. Na zachodzie polski susza zniszczyła całe połacie upraw. Mieszkańcy nie kryją swojego smutku.

Polsat właśnie przekazał informacje o suszy, z którą zmaga się zachodnia część naszego kraju. Sytuacja jest bardzo poważna, a mieszkańcy tych terenów nie kryją, że jest to dla nich bardzo ciężki czas.

Możemy być pewni, że sytuacja pogodowa w naszym kraju nie będzie powodem do radości. Ostatnie dni znacznie wpłynęły na uprawy i pewne jest, że będzie to za sobą niosło poważne konsekwencje w kwestii cen na półach sklepowych.

Polsat informuje o zmianach w pogodzie

W naszym kraju doszło do gwałtownej zmiany pogody. Panujące do niedawna upały ustąpiły deszczom, co nie podoba się amatorom wypoczynku na świeżym powietrzu. To właśnie oni w ostatnim czasie cieszyli się z powodu fantastycznych warunków. Okazuje się jednak, że nie każdy może cieszyć się wysokimi temperaturami. Dla rolników oznaczają one bardzo duże straty.

Upały są jednoznaczne z ze zniszczeniem wielu upraw. Problem ten dotyczy głównie zachodu naszego kraju, lecz skutki braku deszczy odczuć mogą rolnicy z całej Polski. Wiatr i panująca susza sprawiły, że wiele upraw uległo zniszczeniu. Oczywiste jest więc, że rolnicy muszą liczyć się ze stratami finansowymi, które mogą wpłynąć na przemysł. Za najbardziej poszkodowanych uważają się pracownicy rolni z zachodu kraju.

Sytuacja nie zmienia się w porównaniu z poprzednimi latami. W ostatnim czasie w Polsce często zdarzają się podobne anomalie pogodowe, które wpływają na uprawy. Co roku rolnicy mają nadzieję, że tym razem obejdzie się bez podobnych problemów, lecz obecnie wiemy, że i w tym roku nie będzie o to łatwo.

Polsat przekazuje smutne wieści

Polsat informował w swoich prognozach, że w najbliższym czasie czeka nas gwałtowna zmiana pogody. Niestety nie pocieszy to rolników, którzy przez suszę już ponieśli straty. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Internecie pojawiają się zdjęcia zniszczonych pól. Jedno z nich wyjątkowo zainteresowało internautów. Widzimy na nim uprawę ziemniaka, lecz na polu brakuje ziemi. Do tej pory przysypywała ona warzywa i pozwalała im dojrzewać, jednak silny wiatr sprawił, że z planów rolników nic nie wyjdzie. 

(fot. Facebook - Unia Warzywno Ziemniaczana)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ilu mężów miała Marta Kaczyńska? Trudno uwierzyć, że aż tylu!
  2. Księżna Diana ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  3. Brytyjskie tabloidy właśnie podały, że Meghan Markle urodzi już za kilka godzin!
  4. TVN podał przerażającą informację. Gigantyczny wzrost zachorowań na odrę, mowa o "stanie zagrożenia"
  5. TVN: Nie żyje Karol Modzelewski. Koszmarny dramat i wielka strata
  6. Tak wczoraj wyglądał grób Jana Pawła II. Niesamowity, wzruszający widok

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News