Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy

Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy Źródło: .

Polsat przekazał właśnie wstrząsającą informację. Przez Polskę przeszła ogromna trąba powietrzna. Na miejscu działają służby, a premier Morawiecki jest już w drodze.

Polsat przekazuje wstrząsające informacje. Na Lubelszczyźnie przeszła ogromna trąba powietrzna. Najbardziej ucierpiała gmina Wojciechów położona w odległości kilkunastu kilometrów od Lublina. Ponad sto budynków zostało zniszczonych, a silny wiatr zrywał dachy i łamał słupy energetyczne. 

Jak dotąd najwięcej zniszczeń odnotowano w miejscowościach Stasin, Palikije Pierwsze i Cyganówka. Jedna osoba została lekko ranna, a pozostali mieszkańcy nie odnieśli żadnych obrażeń.

Polsat: trąba powietrzna na Lubelszczyźnie. Na miejsce jedzie premier

Na miejsce zdarzenia jedzie już premier Mateusz Morawiecki. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem Twittera:

- Jadę na Lubelszczyznę, gdzie trąba powietrzna dokonała dziś wielu szkód, niszcząc dobytek mieszkańców wsi i miasteczek. W starciu z żywiołem jesteśmy często bezsilni, ale odpowiedzialne państwo nie może zostawić obywateli samych w tak trudnej sytuacji - napisał premier.

Według informacji przekazanych przez Polsat, na miejscu ma również pojawić się wicepremier Beata Szydło oraz wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zwołano sztab kryzysowy

Jak podaje Polsat, na miejscu zdarzenia prężnie działają służby. Straż Pożarna zwołuje kolejne posiłki, aby uporać się z ogromem zniszczeń. Powołano sztab kryzysowy. Na miejsce skierowano 100 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, o czym poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. W gotowości pozostaje dodatkowych 300 żołnierzy. 

Wojewoda lubelski Marek Wieczerzak zapewnia, że nikt nie zostanie bez pomocy. Jak dowiedział się Polsat, mieszkańcy otrzymają po 6000 zł zapomogi, bez względu na to, czy ich domy były ubezpieczone. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne zachowanie znanej posłanki! Walczy o prawa zwierząt, a sama oddała psy do schroniska. Jej wytłumaczenie jest ŻENUJĄCE!
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  4. Jackowski twierdzi, że Polska będzie musiała spłacać ogromne pieniądze. Jeśli ta wizja się spełni, to oznacza tragedię
  5. Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy
  6. Danuta Wałęsa brutalnie szczerze o Agacie Dudzie. Jej ostre słowa przejdą do historii
     

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News