Telewizja Polsat na rynku pojawiła się w 1992 roku. Od tej nieustannie zwiększa swoje udziały w rynku, choć już niedługo może się to drastycznie zmienić. Wszystko za sprawą jednego błędnego ruchu.

Wiosna w telewizji to ogromne zmiany w ramówkach. Na ekranach pojawiają się nowe kolory, świeże audycje i niespodziewane formaty. Koniec zimy jest czasem wytężonej walki o widza, który nie wszystkie stacje potrafią wytrzymać.

TVN wystartował z jednym z najdroższych show w historii. „Iron Majdan”, w którym Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek odwiedzają najodleglejsze zakątki naszego globu i rywalizują ze sobą w niezwykle trudnych zadaniach.

TVP stawia tymczasem na młodszego widza. Oferuje programy takie jak „The Voice of Kids” czy fabularne przedstawienie historii Polski w postaci „Korony królów”.

Wyraźnie widać, że TVP stara się przyciągnąć młodszego widza. Do tej pory ramówka była stabilna i zachowawcza. Ciekawy jest manewr telewizji publicznej, że część nowości wprowadzono już na początku stycznia. Wówczas pojawiła się na antenie „Korona królów” czy „The Voice Kids” – mówi Bartosz Ziętek.

Polsat straci miliony!

Trzymający niemal 12 proc. całego rynku Polsat już niedługo, zamiast zyskać widzów, może ich stracić. Choć na pierwszy rzut oka ruch telewizji Solorza-Żaka wydaje się dobry zdaniem wielu, jest całkowicie odwrotnie.

Wszystko dlatego, że przez lata stawiająca na sensację i męską publiczność stacja, pragnie zmienić swój profil. Jak twierdzi Zientek, może odbić się firmie poważną czkawką i stratą milionów.

Takie formaty mogłyby spokojnie trafić do Polsat Cafe, TLC czy TVN Style. Tymczasem znalazły się na dużej antenie. Pamiętajmy, że większość kampanii reklamowych kierowana jest do kobiet. Problem Polsatu polegał na tym, że target był do tej pory raczej męski. Tymczasem w wiosennej ramówce wyraźnie widać , że od środy do piątku całe wieczorne pasmo będzie skierowane do kobiet. Jestem ciekawy czy ten ruch się opłaci, ale uważam, że Polsat wyrasta na mocnego gracza, który może zagrozić TVN w kontekście odebrania widowni kobiecej – komentuje.
  1. Co się stało z twarzą Szulim?! Internauci jej nie poznają
  2. Rozenek opublikowała zdjęcie bez stanika! Zaskakujący powód
  3. Dzień Mężczyzny 2018: Najzabawniejsze życzenia

Czy czekasz na nową ramówkę Polsatu?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Skandaliczne zdrady znanych Polaków [ZDJĘCIA]

 

Oto najbogatsi Polacy w 2018 roku! Całkiem nowe nazwiska w rankingu

źródło: wirtualnemedia.pl