Polsat podał informacje o stanie alarmowym w 31 miejscach w Polsce. Jest bardzo źle

Polsat podał informacje o stanie alarmowym w 31 miejscach w Polsce. Jest bardzo źle Źródło: .

Polsat ostrzega: stan alarmowy został przekroczony na 29 stacjach w dorzeczu Wisły i 2 w dorzeczu Odry. Jak dokładnie wygląda sytuacja i czego możemy się spodziewać w kolejnych dniach?

Polsat podał informacje IMGW. O godzinie 11:00 stan alarmowy został przekroczony w 31 miejscach. Stan ostrzegawczy - w 77 (55 w dorzeczu Wisły i 22 w dorzeczu Odry). Jak dokładnie wygląda sytuacja?

- Na Małej Wiśle stan wód układa się powyżej stanu alarmowego, natomiast na pozostałym odcinku górnej Wisły w strefie wody wysokiej z przekroczeniami stanów ostrzegawczych. W kolejnych godzinach można się spodziewać dalszego wzrostu z przekroczeniami stanu alarmowego na Wiśle w województwie małopolskim i lokalnie świętokrzyskim - zapowiada IMGW.

Polsat informuje o zagrożeniu. W jakich rejonach jest najbardziej niebezpiecznie?

Na dwóch stacjach w województwie śląskim odnotowano opady w granicach 100 mm na dobę - to największy odczyt. W związku z licznymi opadami na południowym wschodzie mocno podniósł się stan wody w dorzeczach Wisły i Odry. Na stacji Proszówki na Rabie woda podniosła się w ciągu doby aż o 380 cm!

Na dopływach górnej Wisły i na górnej Odrze prognozuje się wzrost stanu wody. Sytuacja ma się stabilizować w nocy. Lokalnie stan alarmowy może zostać przekroczony.

Według informacji IMGW, opartych na analizie sytuacji meteorologicznej, ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia obowiązuje na Śląsku - zlewnie Małej Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły; w Małopolsce - Wisła i zlewnie Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy; na Podkarpaciu - zlewnie Wisłoki, Sanu i Wisłoka; w Świętokrzyskiem - Wisła. Odrze w woj. opolskim obowiązuje zaś drugi stopień zagrożenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna. Co czeka nas w najbliższym czasie? W nocy z czwartku na piątek możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, burze mogą występować na wschodzie, a w Małopolsce i na Podkarpaciu - silniejsze opady. Ich prognozowana wysokość waha się od 20 mm do 35 mm. Może pojawić się mgła, a w czasie burz - porywisty wiatr.

Piątek ma być pochmurnym dniem. W południowo-wschodniej i północnej Polsce czekają nas przelotne opady deszczu i burze. Wysokość opadów może wynieść do 25 mm. W czasie burz wiatr może osiągać w porywach do 65 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa zmiażdżyła Rydzyka! "To nie jest ojciec, to polityk i biznesmen. ŻERUJE na biednych!"
  2. Gwiazda reality-show została ZAMORDOWANA przez swojego kochanka. 8 razy uderzył ją młotkiem w głowę
  3. Wstrząsające nagranie na TVP. Wykorzystał kobietę w biały dzień
  4. To jest skandal! Tak wygląda grób Jana Olszewskiego, po prostu nie do pomyślenia
  5. Kuba nie żyje. TVN poinformował, że został wcześniej wywieziony i pobity

Źródło: Polsat News

Następny artykuł