Polsat przekazał właśnie wiadomość o tragedii Polaków za granicą. Nie żyją, helikopter, lekarze i policja w akcji

Polsat przekazał właśnie wiadomość o tragedii Polaków za granicą. Nie żyją, helikopter, lekarze i policja w akcji Źródło: pikio.pl

Polsat przekazał najsmutniejszą z możliwych wiadomości. Stacja poinformowała właśnie o tragedii Polaków za granicą. Mimo interwencji wszystkich możliwych służb ratunkowych nasi rodacy zmarli.

Polsat dziś wieczorem podał wstrząsające informacje. W trakcie poszukiwań zaginionych Polaków, helikopter patrolujący okolicę dokonał przerażającego odkrycia. Ciała pracowników stacji polarnej zostały znalezione w wyjątkowo wstrząsających okolicznościach. Mimo interwencji służb, nikogo nie udało się uratować.

Polsat informuje o wielkiej tragedii. Polacy nie żyją

Do wielkiej tragedii, w której zginęli nasi rodacy doszło w norweskim Svarbaldzie. Dwóch pracowników polskiej stacji arktycznej, którzy byli w trakcie badań i eksploracji terenu nie wróciło w umówionym terminie do bazy. Ten stan rzeczy bardzo zaniepokoił szefostwo placówki, które praktycznie od razu zawiadomiło wszystkie możliwe służby. W akcji wzięła udział norweska policja, służby medyczne, a nawet helikoptery patrolujące ten mroźny rejon Norwegii. To właśnie ratownicy znaleźli ciało kobiety i mężczyzny, który zaginęli. Para najprawdopodobniej osunęła się z bardzo wysokiej góry, a upadek z niej był niemożliwy do przeżycia.

Mimo to, ratownicy schodzący helikopterem po znalezionych Polaków próbowali im pomóc i przeprowadzić reanimację. Jak się jednak okazało, było na to o wiele za późno i polscy pracownicy stacji arktycznej zakończyli życie w piątek, o czym poinformowały norweskie służby.

- Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielka strata dla polskiej nauki

Nie da się ukryć, że działalność Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund od wielu lat cieszyła się uznaniem ze strony specjalistów, którzy doceniali pracę polskich naukowców. Tak wielka tragedia i utrata dwóch, zdolnych pracowników jest ogromną stratą dla wszystkich Polaków.

Niektóre z mediów wskazują, że śmierć polskich naukowców świadczy tylko o tym, jak bardzo niebezpieczny w tym roku stał się Svarbald. Ten arktyczny rejon Norwegii tylko w 2019 roku zdążył pochłonąć już życia 11 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agnieszka Chylińska rozpętała prawdziwą burzę w internecie przez JEDNO zdjęcie. Fani pospadali z krzeseł. To po prostu trzeba zobaczyć
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjanci otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Wiadomo, ile Joanna Mazur zarobiła na „Tańcu z gwiazdami”. Absolutny rekord, kwota zwala z nóg
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News