Podczas meczu piłki nożnej doszło do tragedii. Polsat przekazał, że 31-letni znany arbiter nie żyje

Podczas meczu piłki nożnej doszło do tragedii. Polsat przekazał, że 31-letni znany arbiter nie żyje Źródło: pikio.pl

Polsat podał smutną informację. W trakcie ligowego meczu piłkarskiego jeden ze znanych arbitrów doznał ataku serca. Mimo szybkiej reakcji ze strony służb medycznych i reanimacji mężczyzna zmarł. Wielka tragedia obiegła cały świat piłki nożnej.

Polsat przekazał smutną informację. W trakcie jednego ze spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej na murawę padł 31-letni arbiter. Rozległy zawał serca, jakiego doznał sędzia, okazał się za silny i mimo nagłej akcji reanimacyjnej mężczyźnie nie udało się pomóc. Wielka tragedia pogrążyła serca kibiców w żałobie.

Polsat informuje. Znany arbiter zmarł

Do śmierci doszło w trakcie rozegrania meczu piłkarskiego między drużynami Always Ready z Oriente Petrolero. Stadion Al Alto, jeden z największych obiektów piłkarskich w Boliwii położony jest na wysokości 4090 m.n.p.m, co dla wielu sportowców stwarza prawdziwe ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków zdrowotnych. Dla sędziego Victora Hugo Hurtado taka wysokość okazała się śmiertelna.

Przed końcem pierwszej połowy arbiter zaczął zwijać się z bólu i upadł na ziemie. Przerażeni piłkarze podeszli do niego, próbując podnieść go na nogi, co się niestety nie udało. Do akcji musiały wkroczyć służby medyczne, a karetka, która pojawiła się na Al Alto w błyskawicznym tempie przewiozła znanego boliwijskiego arbitra do szpitala. Niestety, ale medykom nie udało się zaradzić śmiertelnym skutkom zawału.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Boliwia pogrążona w żałobie

Mimo tego, że mecz udało się dokończyć bez obecności głównego arbitra, to piłkarze po końcowym gwizdku pogrążyli się w żałobie, słysząc, że Hurtado nie żyje. 31-latek był uważany za jednego z najlepszych sędziów ligi boliwijskiej, którego zdolności były wielokrotnie doceniane przez kibiców i znawców w całym kraju. Śmierć arbitra jest o tyle smutna, że pozostawił on po sobie ledwie ośmioletnią córkę i kochającą żonę. Swoje kondolencje i wyrazy smutku przekazali nawet przedstawiciele władz państwowych.

- Jesteśmy zaszokowani śmiercią Victora Hugo Hurtado, który zasłabł podczas meczu Always Ready z Oriente Petrolero. Pragniemy złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i znajomym zmarłego. Boliwijski futbol jest w żałobie - napisał prezydent Boliwii Evo Morales Ayma na swoim Twitterze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aktorka kultowego serialu TVP przeżyła prawdziwe piekło! Okropna choroba zabrała jej radość życia. "Ból był koszmarem"
  2. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjanci otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

Źródło: Polsat Sport

Następny artykuł