Wiemy, ile płacą ludziom na widowni w programach TVN, TVP i Polsatu. Będziecie zdumieni

Wiemy, ile płacą ludziom na widowni w programach TVN, TVP i Polsatu. Będziecie zdumieni Źródło: youtube/tvnpl

Polsat, TVN, TVP oraz inne stacje telewizyjne często wynajmują za pieniądze widownie do swoich najbardziej hitowych programów. Wiadomo już, jakie kwoty inkasują statyści na planach najpopularniejszych programów.

Polsat oraz inne czołowe stacje, takie jak TVN czy TVP w trakcie swoich programów opłacają tłumy statystów, którzy klaszczą i wykonują polecenia reżysera. Osoby, którym uda się dostać na widownię, nie tylko obejrzą ulubiony program na żywo, ale również dostaną za to pieniądze. 

Polsat oraz inne duże stacje płacą statystom za pracę jako publiczność

Oczywiście praca nie polega jedynie na oglądaniu ulubionego programu na żywo, ale również klaskaniu na zawołanie, czy wydawaniu dźwięków aplauzu. W niektórych programach, szczególnie talent show, reżyserowie pozwalają nierzadko na większą możliwość ekspresji publiczności. Może ona na przykład decydować, którego uczestnika wynagrodzi szczególnymi brawami. 

Za taką pracę można zgarnąć kwotę rzędu 60-70 zł, zależnie od stacji oraz emitowanego programu. Na przykład, za obecność na widowni w programie TVP "Jaka to Melodia?" statyści otrzymują 70 zł za jeden dzień zdjęciowy. Z kolei w "Twoja twarz brzmi znajomo" Polsatu czy w reaktywowanym "Czar par" stawka wynosi 60 zł. 

Co ciekawe, w popularnym programie TVN "Kuba Wojewódzki" publiczność nie dostaje ani grosza. Osoby, które mogą zobaczyć talk-show popularnego dziennikarza, zajmują miejsce na publiczności całkowicie za darmo. 

Nie wszyscy są zadowoleni z takiej stawki, zdania internautów są podzielone

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z możliwości dorobienia jako widownia korzystają głównie studenci, którzy chcą zarobić dodatkowe kilka groszy. Choć kwota 60-70 zł wydawałaby się atrakcyjna, nie wszyscy wiedzą, że jeśli przykładowo program w telewizji trwa godzinę, to nie znaczy, że tyle czasu trwa kręcenie go w studiu. Prace nad kręceniem programu często przeciągają się nawet do kilkunastu godzin. Napisała o tym jedna z komentujących, która ma doświadczenie w pracy na planie.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany muzyk jest w szpitalu, jego stan jest krytyczny. Rodzina prosi o modlitwę
2. Pies cały czas chodził za właścicielką i wąchał jej nos. Kobieta poszła do lekarza i usłyszała straszną diagnozę

- To jest totalny wyzysk. Jak można za 8-10 godzin pracy zapłacić 70 zł. Traktowanie statystów jest uwłaczające ich godności. Nikt się nie liczy ani z ich czasem, ani z potrzebami. Pracowałam na planach i mogłam zaobserwować, że statyści (bez których często nie dałoby rady zrobić jakiejś produkcji) są traktowani jak zło konieczne - skomentowała internautka.

Trafiło się również kilku użytkowników, którzy napisali, że nikt na siłę na widownię nie trafia, a statyści dostają wynagrodzenie za ciekawą przygodę, jaką jest dla nich praca na planie telewizyjnym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kapitalna oferta Peugeota. Bajeczny, rodzinny SUV już za 707 zł netto. Sprawdź juz dziś! Advertisement
  2. Każą opłacać udział w 500 plus. Inaczej ŻEGNASZ program
  3. Ola Kwaśniewska ogłosiła radosną nowinę. Zewsząd spływają gratulacje
  4. Takich paznokci hybrydowych jeszcze nie było! Kobiety oszalały na ich punkcie, to największy hit jesieni 2019
  5. Duchowny adoptował 70 dzieci, myśleli, że jest święty. Okazało się, że za zamkniętymi drzwiami zgotował im piekło
  6. Przedszkolanki nie chcą 2-letniej Zosi w żłobku. Ich tłumaczenie jest tak żenujące, że aż robi się przykro

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News