Polsat przekazuje pilne ostrzeżenie sanepidu. Śmiertelnie groźne bakterie w popularnej kiełbasie, wyrzućcie ją natychmiast

Polsat przekazuje pilne ostrzeżenie sanepidu. Śmiertelnie groźne bakterie w popularnej kiełbasie, wyrzućcie ją natychmiast Źródło: pixabay

Polsat podał informacje o felernej partii polskich kiełbas, które trafiły już do obiegu. Jak się okazało, w ich składzie znaleziono bakterie, które mogą doprowadzić nawet do śmierci. Cała nieszczęsna partia trafiła już dawno do klientów.

Polsat poinformował o wyjątkowo niebezpiecznej kiełbasie, jaka pojawiła się w polskich sklepach. W trakcie inspekcji przeprowadzonej przez Główny Inspektorat Sanitarny wykryto w składzie mięsa wyjątkowo niebezpieczne bakterie listeria monocytogenes. Jeśli macie którąś z tych kiełbas w lodówce - natychmiast ją wyrzućcie.

Polsat informuje o zarażonej bakterią partii kiełbas. Na które wyroby mięsne trzeba uważać?

Sanepid oświadczył dziś w ostrzeżeniu publicznym dot. żywności, że w trakcie badań wykonanych przez Inspekcję Weterynaryjną, w partii kiełbas produkowanych przez zakład masarski z Miedzna "Różycki Wilkowski S.C." wykryto groźną dla zdrowia i życia bakterie. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu nałożył na masarnię zakaz produkcji wyrobów niepoddanych obróbce termicznej do momentu, kiedy te uzyskają odpowiednie wyniki w badaniach.

Kiełbasy, w których wykryto bakterie, znane są na rynku pod nazwami "Kiełbasa surowa Metka Bawarska" oraz "Polska w Folii". Jeśli nie jesteśmy pewni czy dotyczy posiadanej przez nas kiełbasy, możemy sprawdzić numer partii. W przypadku "Metki Bawarskiej" jest to 20190516 z terminem przydatności do spożycia 30.05.2019 zaś w przypadku "Polski w Folii" partia ma numer 20190515 z terminem przydatności 04.06.2019. Jak podał Polsat, kiełbasa była sprzedawana na terenie dwóch województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cała partia kiełbas została sprzedana. Niebezpieczna bakteria może doprowadzić nawet do śmierci

Z komunikatu Sanepidu wynika, że felerne partie zostały już wyprzedane z magazynów zakładu. Mięso trafiło do klientów indywidualnych poprzez sprzedaż detaliczną w sklepach firmowych. GIS zaleca, aby koniecznie sprawdzić posiadane przez nas kiełbasy od wcześniej wymienionej firmy i pod żadnym pozorem ich nie spożywać.

Bakterie które mogą być w kiełbasie, znane jako listeria monocytogenes są wyjątkowo niebezpiecznie dla naszego zdrowia. Od 20 do 30% infekcji kończy się śmiercią, bakteria ma większy współczynnik śmiertelności niż Salmonella. Listeria monocytogenes jest najbardziej niebezpieczna dla zwierząt i to głównie weterynarze najczęściej wykrywają jej obecność w organizmie. Zarażenie się bakterią może prowadzić do zapalenia opon mózgowych i zachorowań na sepsę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Roksana Węgiel z chłopakiem. Czy 14-latka nagra piosenkę ze swoim ukochanym?
  2. TRAGICZNA katastrofa lotnicza! Właśnie ZGINĄŁ kochany przez miliony muzyk
  3. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  4. Marta Kaczyńska wprawiła wszystkich w osłupienie. Internauci nie wierzyli w to, co zobaczyli na zdjęciu
  5. Straszna katastrofa lotnicza! Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
  6. Koszmarne informacje TVN prosto z Warszawy! Niespodziewana, tragiczna śmierć, wszystko w ruinie

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News