Polsat zupełnie nieświadomie wywołał jednym ze swoich programów międzynarodowy skandal. Od rana zagraniczne media donoszą o rasistowskim zachowaniu w programie wyemitowanym na antenie prywatnej telewizji. Czy stacja będzie musiała ponieść konsekwencje swoich działań?

Polsat w swojej ofercie posiada wiele programów, które skupiają w okół siebie najbardziej rozpoznawalne polskie gwiazdy. Jednym z nich jest „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym celebryci w pełnej charakteryzacji wykonują największe światowe muzyczne szlagiery.

To właśnie w najnowszym epizodzie tej produkcji doszło do sytuacji, która wzburzyła zagraniczne media.

Polsat rozwścieczył światowe media

W przedostatnim odcinku obecnej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo” uczestnicy wcielili się w takich artystów jak Eric Burdon z The Animals, Don Wasyl, Adele czy Thomas Anders z zespołu Modern Talking. W gronie postaci pojawił się również niezwykle popularny współcześnie Drake.

W czarnoskórego rapera wcielił się Bogumił „Boogie” Romanowski. Jest on jednym z trzech członków zespołu „Łobuzy”, który przebojem wdarł się na muzyczne salony w 2015 roku dzięki internetowemu hitowi „Ona czuje we mnie piniądz”. Panowie wykorzystali swoje pięć minut i bardzo szybko stworzyli kolejne przeboje: „Pupy”, „Łobuz kocha najbardziej” i „Zawód miłosny”.

Występ „Boogiego” bardzo spodobał się jurorom i innym uczestnikom, którzy przyznali mu najwięcej punktów, co doprowadziło do jego zwycięstwa w tym odcinku. Nagrodę w wysokości 10 000 złotych przeznaczył na rzecz fundacji „Pomoc Kobietom i Dzieciom”.

Po publikacji materiałów z najnowszego epizodu zawrzało w sieci. Wiele amerykańskich portali zwróciło uwagę na to, że ich zdaniem występ był słaby nie tylko jeśli chodzi o wykonanie utworu, ale także w kwestii samej impersonacji. Stacja i sam piosenkarz posądzani są o rasizm.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Traumatyczne przeżycia gwiazd TVN. Wielkie rodzinne tragedie

Zagraniczne media zwracają szczególną uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze na to, że Romanowski miał zdecydowanie zbyt ciemny kolor skóry oraz to, że jego charakteryzacja na twarzy była iście karykaturalna. Wyczuwają tym samym nawiązania do tzw. blackface. Był to rodzaj komedii popularnej w USA w czasach niewolnictwa, w ramach której biali ludzie przebierali się za czarnoskórych i nabijali się z nich.

O sprawie informują wszystkie najważniejsze portale zajmujące się tematyką hip-hopową, rapem i nurtem R&B. Dziennikarze zachodzą również w głowę, jak tak słabe wcielenie Drake’a było w stanie wygrać program.

Zdania w sprawie wydają się być podzielone. Jedni przyklaskują doniesieniom portali zgadzając się, że interpretacja nie powinna być karykaturą. Ci stojący po drugiej stronie nie widzą problemu i uważają, że problem jest kreowany zupełnie niepotrzebnie i na wyrost.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Doda ma przechlapane! Właśnie została skazana przez sąd 
  2. Michał Wiśniewski ponownie w szponach strasznego nałogu? Tragedia 
  3. Na grobie Kory wyryto piękne przesłanie. Aż chce się płakać 
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Pitbull nie ma szans na dom? Wszystkie psy zostały adoptowane, tylko nie on

Te gwiazdy rzuciły alkohol! Jak pokonały nałóg?