Polsat
CNN
Konrad Karpiuk - 6 Maja 2019

Porażające informacje Polsatu. Ofiary pożaru w samolocie NIE zginęły przez ogień

Polsat podał szokujące informacje. Jak się okazało ofiary wczorajszej katastrofy samolotu w Moskwie nie zginęły przez ogień z płonących silników.

Polsat podał do informacji publicznej rzeczywiste przyczyny śmierci pasażerów samolotu Suchoj Superjet 100 (SSJ-100). Samolot wczoraj wieczorem lądował na lotnisku Szeremietewo. Udało się "usiąść" dopiero za drugim podejściem, jednak lądowanie było dosyć twarde, co mogło spowodować pożar silników.

W pożarze spłonęła tylna część samolotu. W samolocie znajdywało się 78 osób - zginęło 41, w tym jeden członek załogi i dwójka dzieci.

Julia wieniawa festiwalJulia Wieniawa z piersią na wierzchu zaprasza na festiwal Polsatu. Odważne zdjęcieCzytaj dalej

Polsat podaje przyczyny śmierci pasażerów

Jak podał Polsat, dzięki agencji prasowej TASS, pasażerowie zginęli z powodu zatrucia się efektami spalania. Dementuje to początkowe pogłoski, że śmierć pasażerów spowodowały bezpośrednio płonące silniki. Śledczy i eksperci wciąż badają sprawę, jednak z przypuszczeń wynika, że większość ofiar zginęła z powodu zatrucia.

Co więcej, podano informacje, że znaleziono na pokładzie samolotu rejestratory lotów, co powinno znacznie ułatwić śledczym pracę.

Przyczyny katastrofy

W kwestii przyczyn wypadku samolotu wciąż jest wiele niezgodności. Eksperci twierdzą, że pożar silników mogło spowodować twarde lądowanie, które uszkodziło zbiorniki paliwa. Z kolei ocalali członkowie załogi mówili o uderzeniu pioruna w maszynę. Tę teorię podpiera fakt, że samolot stracił łączność z wieżą kontroli lotów.

Samolot leciał SSJ-100 leciał na kursie z Moskwy do Murmańska. 30 minut po starcie zgłoszony piloci musieli zawracać i podjąć dwukrotnie próbę wylądowania na lotnisku. Po lądowaniu wybuchł pożar silników, który strawił sporą część samolotów.

Pojawia się sporo wątpliwości w kwestii tego, jak została przeprowadzona akcja ratownicza. Mówi się, że nie były zachowane odpowiednie procedury, wskazuje się również na błędy przy ewakuacji. Pasażerowie próbowali ratować swój dobytek, co zakończyło się tragicznie. Ocalałych ewakuowano nadmuchiwanymi trapami. Z początku były problemy z szacunkowymi ilościami ofiar - uratowani po wydostaniu się z samolotu rozbiegali się w panice.

Na miejsce katastrofy udały się nie tylko służby, ale i rosyjski minister transportu, Jewgienij Ditrich. Natomiast linie lotnicze Aerofłot powołały sztab kryzysowy.

Ujawnione zostało również nagranie z katastrofy, gdzie widać buchające płomienie, chaos oraz krzyki pasażerów i załogi. Samolot został przekazany do użytku w 2017 roku. Modeli wyprodukowano w 186 sztukach. Do tej pory maszyny sprawowały się bezproblemowo. Maszyna, która spłonęła, ostatni przegląd techniczny przeszedł w kwietniu 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ!
  3. Położna pokazała, jak naprawdę wygląda pełne rozwarcie w czasie porodu. To jest straszne
  4. Tragiczne informacje dla fanów "Barw Szczęścia". Bohater brutalnie zamordowany
  5. Porażające informacje o porodzie Meghan Markle. Lekarze musieli podjąć trudną decyzję
  6. Nie żyje jeden z najsłynniejszych polskich aktorów. Pokochaliśmy go za kultowe filmy i serial na TVP, smutne informacje

emeryturaGłodowe emerytury polskich gwiazd. Rodowicz, Schuberth i inniCzytaj dalej

Źródło: polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News