Polsat będzie nawracał Polaków! Widzowie są oburzeni

Polsat będzie nawracał Polaków! Widzowie są oburzeni

Polsat zszokował swoich telewidzów. Telewizja Zygmunta Solorz-Żaka postanowiła otworzyć kanał o tematyce religijno-społecznej. Jak się okazało, z założenia szczytna inicjatywa nie spodobała się telewidzom stacji.

Polsat istnieje na rynku od prawie 30 lat. Telewizja przez ten czas cieszyła się wielkim uznaniem oraz dużą ilością fanów poszczególnych seriali stacji. Nowa inicjatywa popularnej stacji jest kontrowersyjna do tego stopnia, że abonenci Cyfrowego Polsatu zastanawiają się nad rezygnacją z usług giganta medialnego. Co się stało?

Polsat - nowa telewizja religijna?

Stacja Zygmunta Solorza-Żaka od grubo ponad dwóch dekad nie raz zmieniała swoją wizję programową. Popularność telewizji w latach 90. niewątpliwie zapewnił program Disco Relax, a także transmisje wydarzeń kulturowych, chociażby koncertu legend rocka The Rolling Stones z 1997. Przez ten czas stacja dorobiła się telewizji sportowych, lifestyle'owych, skierowanych do miłośników historii, serialu, a także dzieci. Jak się okazuje, Solorz-Żak planuje rozszerzyć działalność stacji o kolejny program. Polsat Rodzina, bo tak ma nazywać się nowy twór biznesmena, ma oscylować wśród zagadnień religijnych, społecznych, a także przekazywać Powszechną Naukę Kościoła Katolickiego w sposób prosty i dostępny także dla najmłodszego widza. Premiera stacji ma mieć miejsce już 16 października. Nie można mówić tutaj o przypadkowości daty. Wtedy właśnie na papieża wybrany został kardynał Karol Wojtyła. Pierwszą audycją, która zainicjuje działalność stacji ma być dziecięca msza dziękczynna ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Na dyrektora stacji wyznaczono je Marka Zając, publicystę znany wcześniej z łamów „Tygodnika Powszechnego” czy z programu Redakcji Katolickiej TVP „Między ziemią a niebem". Pomimo tego, że w specjalnym oświadczeniu Telewizji Polsat napisano, że powstający projekt nie jest tylko religijny, a ma za zadanie promować wartości prorodzinne oraz wychowywać najmłodszych telewidzów, internauci pozostają mocno zaniepokojeni.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci boją się inwigilacji.

Pierwszym zarzutem, jakim odbiorcy Polsatu obarczają Solorza-Żaka jest próba spieniężenia tematyki religijnej. Internauci zauważają, że zagadnienia związane z promocją katolicyzmu są bardzo modne i widzowie bardzo boją się, że ich ulubiona telewizja przejdzie transformację w TVP. Ponadto telewidzowie zarzucają prezesowi Telewizji, że moment, w którym zdecydował się na promocję swojego „nowego wynalazku”, jest mało fortunny. W obliczu afer pedofilskich oraz wzmożonej krytyki działań instytucji Kościoła Katolickiego w Polsce, która wzmogła się przy okazji premiery „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego, nadchodzący projekt nie wygląda dobrze i może być traktowany jako działanie stronnicze. Czy krytyka ze strony oburzonych internautów oraz zapowiedzi rezygnacji z usług medialnego giganta sprawią, że prezes Polsatu zweryfikuje swoje plany co do otworzenia kanału? Czas pokaże. polsat fot. facebook.com/polsatrodzinaNajlepsze newsy dnia:

  1. Anna Mucha zaatakowana przez byłego partnera! Publicznie ją poniżył
  2. Podróż poślubna syna Martyniuka będzie BAJKOWA. Wesele to przy tym nic
  3. Fani Mariusza Pudzianowskiego są zasmuceni. Długo go już nie zobaczą
  4. Makijaż dla szatynki. Jak wydobyć naturalne piękno?
  5. Kilkanaście lat mieszkał na ulicy. Przechodnie traktowali go jak zabawkę
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu