Polsat musi zapłacić FORTUNĘ fiskusowi!

Władze telewizji Polsat wpadły w ogromne kłopoty. Weszły bowiem na wojenną ścieżkę z Ministerstwem Finansów, domagającym się gigantycznej kwoty, której rzekomo wciąż nie zapłacono. Nadawca twierdzi za to, że oddał państwu więcej, niż oficjalnie ogłoszono.

Resort finansów twierdzi, iż Polsat powinien dopłacić do budżetu 65 mln zł. Ta kwota może jednak wzrosnąć do 100 mln zł.

Polsat w poważnych tarapatach

Ministerstwo ogłosiło bowiem, że telewizja zapłaciła za rok 2016 ponad 74 mln zł, a Polkomtel nie zapłacił nic. Ich właściciele twierdzą za to, że dane resortu są nieprawdziwe. - Grupa Cyfrowy Polsat, której częścią jest Polkomtel, operator sieci Plus, zgodnie z publikowanymi cyklicznie sprawozdaniami zapłaciła w 2016 r. podatek dochodowy w wysokości niemal 300 milionów złotych, z czego wysokość podatku Polkomtelu wpłacona do budżetu państwa wyniosła ponad 80 milionów złotych - ogłosiła oficjalnie Grupa Cyfrowy Polsat.

Zaskakujące dla nadawcy oskarżenia

- Chcielibyśmy podkreślić, że prawie 300 mln złotych to suma, która została realnie zapłacona przez Grupę Cyfrowy Polsat i można ją znaleźć w naszym sprawozdaniu finansowym w Skonsolidowanym Rachunku Przepływów Pieniężnych w rubryce "Podatek dochodowy zapłacony" - dodano w oświadczeniu. Co więcej, rząd ma także problem z rozliczeniami stacji za inne lata. Zygmunt Solorz-Żak jest załamany. Władze Polsatu nie zgadzają się z decyzjami Ministerstwa Finansów, zamierzają pójść ze sprawą do sądu. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski szokuje: „Jan Paweł II żyje”. Widział coś niesamowitego
  2. Kochały ją miliony Polaków. Zniszczyło ją życie, skończyła samotna w domu starców
  3. Ojciec Dudy żyje jak król. Zarabia krocie na emeryturze
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu