Polsat podał druzgocące informacje. Świąteczna tragedia w Polsce, 4 osoby spłonęły żywcem

Polsat podał druzgocące informacje. Świąteczna tragedia w Polsce, 4 osoby spłonęły żywcem Źródło: fot. pikio.pl

Polsat właśnie podał druzgoczące informacje. Świątecznym tragediom nie widać końca. Bilans ofiar tegorocznych świąt powiększył się o cztery kolejne osoby. Tym razem śmiertelnym żywiołem okazał się ogień.

Polsat podobnie jak inne stacje w dzisiejszym dniu są skupione głównie na wydarzeniach, jakie miały miejsce na Sri Lance. Ataki terrorystyczne, do których tam doszło, wstrząsnęły całym światem i trafiły również do papieża Franciszka. Jednak nie oznacza to, że nie dochodzi do innych tragedii. Teraz docierają do nas kolejne informacje odnoszące się do dramatu, jaki rozegrał się w naszym kraju.

Polsat o tragicznych świętach. 4 osoby spłonęły żywcem

Zarówno święta Bożego Narodzenia, jak i wielkanocne w wielu przypadkach wiążą się z podróżami naszymi drogami krajowymi. Niestety mimo usilnych starań policji każdego roku dochodzi do setek, jak nie tysięcy wypadków, w których tracą życie lub zostają ranne setki osób. Co prawda, z każdym rokiem sytuacja się trochę poprawia, ale wciąż daleko jest nam do ideału.

Jednak niewiele osób spodziewa się, że straż pożarna ma jeszcze więcej roboty na głowie niż funkcjonariusze policji podczas tegorocznych świat. Tylko w Wielką Sobotę strażacy byli wzywani już ponad 1500 razy do pożarów, a nie były to jedyne interwencje z ich strony. Co gorsze wiemy już o czterech ofiarach śmiertelnych, które dosłownie spaliły się żywcem.

 - W sobotę strażacy interweniowali 2231 razy. Najwięcej, bo 1534 interwencji dotyczyło pożarów. We wszystkich pożarach zginęły 4 osoby, a 20 osób zostało rannych - mówił starszy brygadier Paweł Frątczak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co więcej, aż 180 wezwań dotyczyło pożarów lasów, a kolejne 833 pożarów traw. Wedle statystyk 9 na 10 pożarów lasów wywołanych jest przez człowieka. Wystarczy do tego nawet zwykła szklana butelka, która skupi promienie słoneczne na wysuszonej ściółce, a takiej nie brakuje.

Jest to wywołane tym, że ostatnia zima, była bardzo skąpa, jeżeli chodzi o opady. Dodatkowo nagła zmiana temperatur na plus sprawiła, że leśna ściółka jest sucha jak wiór. W całym kraju ogłoszono trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Możemy być pewni, że to nie ostatnie wezwania dotyczące szalejącego i niszczycielskiego żywiołu. Miejmy jednak nadzieję, że nikt inny w nich już nie ucierpi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile żon miał Janusz Gajos? Nie uwierzycie, że aż TYLE! Wybitny aktor miał pecha do kobiet
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach
  4. Polski ksiądz oszalał w Wielkanoc. Darł flagi i wyzywał ludzi, dantejskie sceny w kościele
  5. Wielkanocny dramat żony Pawła Adamowicza. Łzy same napływają do oczu
  6. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!
     

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News