Pilny alert RCB, służby wysyłają Polakom SMS-y. Polsat podaje regiony zagrożone szczególnym niebezpieczeństwem

Pilny alert RCB, służby wysyłają Polakom SMS-y. Polsat podaje regiony zagrożone szczególnym niebezpieczeństwem Źródło: pikio.pl

Polsat przekazuje wieści od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na temat groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą wystąpić we wtorek i środę. Polacy dostają SMS-y od służb z pilnym ostrzeżeniem. Telewizja podaje, które regiony są zagrożone szczególnym niebezpieczeństwem.

Polsat podał informacje o zbliżającym się zagrożeniu meteorologicznym. Zagrożeni są mieszkańcy aż 12 powiatów, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) zaleca trzymanie się z dala od zbiorników wodnych, a w szczególności rzek.

Polsat informuje o poważnym zagrożeniu. Mieszkańcy których powiatów powinni szczególnie uważać?

Fala powodzi przewija się przez kraj, zagrożeniem objęte są co raz to kolejne regiony. Mimo mniejszych w ostatnim czasie opadów poziom wody w rzekach wciąż nie zmalał i utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Na tyle wysokim, że istnieje zagrożenie zalania okolicznych terenów. Obecnie ostrzeżeniem objęta jest najdłuższa w Polsce rzeka - Wisła.

Alerty otrzymali mieszkańcy województwa mazowieckiego: mieszkańcy Warszawy, Płocka oraz powiatów garwolińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, grójeckiego, warszawskiego zachodniego, legionowskiego, nowodworskiego, sochaczewskiego, płockiego i płońskiego.

Zagrożone będą również powiaty na Lubelszczyźnie, a dokładnie puławski i rycki.

Osobom przebywającym na terenie wyżej wymienionych powiatów przesłano informacje o zagrożeniu powodziowym za pośrednictwem wiadomości SMS.

Jakie zagrożenie niesie fala wezbraniowa?

Treść ostrzeżenia SMS zawiera informacje, że do Wisły ma dojść fala wezbraniowa, a jej kulminacja ma nastąpić we wtorek i w środę - przewidywane godziny to 8-18. Stan wody w Wiśle podnieć się ma o 1,7 metra dokładnie ze standardowych 4,3 aż do 6 metrów. 

Z tego powodu w poniedziałek od godziny 20:00 zamknięte będą bulwary Wiślane - wyłączono na nich fontanny, odłączono zasilanie elektryczne i ewakuowano systemy rowerów miejskich Veturilo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak jednak informuje biuro prasowe Komendy Stołecznej Państwowej Straży Pożarnej, fala wezbraniowa nie stanowi poważnego zagrożenia. 

- Jeżeli chodzi o Warszawę, to sprawa powinna rozejść się po kościach. We wtorek o godzinie 6 spodziewana jest fala w punkcie Warszawa Bulwary i ma mieć około 600 centymetrów, czyli tyle, ile wynosi stan ostrzegawczy. Nie przekroczy tym samym pułapu alarmowego - czytamy w oficjalnym komunikacie PSP. 

Mimo iż nie istnieje poważne zagrożenie, alarmy SMS-owe nie zostały przesłane bez powodu. Pod żadnym pozorem nie należy ryzykować i zbliżać się do Wisły we wtorek i w środę. 

 

uploaded

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znany polski aktor zrównał z ziemią Małgorzatę Kożuchowską. Takich słów NIKT się nie spodziewał. Będzie wam przykro
  2. Marta Kaczyńska ujawniła PRAWDĘ o swojej matce. Tak szczera jeszcze nigdy nie był! Będziecie zbierać szczęki z podłogi
  3. Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej
  4. Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
  5. Zakonnica wybierała głuche ofiary, księża gwałcili. "Założyła mi pieluchę, by ukryć krwawienie"

Źródło: Polsat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu