Masz taki dokument? Jest wart fortunę!

Masz taki dokument? Jest wart fortunę!

Lata 90. cieszą się szczególnym sentymentem, wielu ludzi tęskni za nimi ze względu na szczególny klimat tamtych czasów. Wiele symboli z tamtego okresu odeszło już w zapomnienie, inne natomiast nadal istnieją i cieszą się popularnością. Najbardziej wartościowe przyciągają osoby, które są w stanie wydać fortunę na kolekcje, których całkowita wartość jest w stanie osiągnąć wartość nawet kilku milionów złotych. Niewiele osób jednak pamięta o tym jaką unikatową niespodziankę, dla swoich widzów przygotował Polsat.

Jednym z przykładów magii lat 90 są słynne Paszporty Polsatu. Wysyłane pocztą w ramach kampanii promocyjnej w 1996 roku, trafiły do 13 mln Polaków. Wszystko zostało zaaranżowane w ramach sprytnego konkursu, który polegał na zbieraniu numerów pokazywanych na ekranie podczas emisji programów stacji. Był to warunek niezbędny do wzięcia udziału w losowaniu nagród, które odbywało się co tydzień na antenie. Poza zbieraniem numerów należało również posiadać paszport, którego numer i seria były zgodne z tym, jaki został wylosowany. Jak na tamte warunki opłacało się wziąć udział w loterii, gdyż na zwycięzców czekały drogocenne nagrody. W ten sposób w 1996 roku można było wygrać m.in. 3 miliardy złotych (w przeliczeniu na współczesne złotówki 300 000 zł.), samochody osobowe, wycieczki zagraniczne dla dwóch osób, a także sprzęt RTV i AGD i nagrody dla dzieci.

Ile Polsat podarował widzom?

Obecnie słynne paszporty Polsatu zyskują na nowo wartość, jednak... kolekcjonerską. Wartość jednego dokumentu wysyłanego przez stację Polsat do swoich widzów balansuje na granicy kilkudziesięciu do nawet 150 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że Polsat rozesłał tych paszportów 13 milionów, możemy powiedzieć, że pocztą przesłał Polakom prawie 2 mld zł. Zważywszy jednak, że niemożliwe jest skompletowanie całej kolekcji ze względu na jej rozproszenie, trudno wyobrazić sobie, że ktoś byłby w stanie się tak wzbogacić. Fenomen i skalę projektu stacji, ilustruje scena z filmu "Chłopaki nie płaczą" gdzie Grucha powołując się na Paszport Polsatu wszedł do filharmonii bez biletu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ciężarna gwiazda Polsatu przyłapana na plaży, wygląda obłędnie
  2. Banki muszą oddać Polakom pieniądze! Jeśli Twój jest na liście, zgarniesz kasę
  3. Nick Jonas zaręczył siępo dwóch miesiącach znajomości, jego partnerka jest dużo starsza
  4. Chciał popełnić samobójstwo, nie uwierzycie co zrobił jego pies
Polsat fot. youtube.com/screen Polsat fot. youtube.com/screen Fajne Komedie, chłopaki nie płaczą Chłopaki Nie Płaczą
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News