Tym razem ostrzeżenia są naprawdę poważne. Polsat przekazuje alerty pogodowe dla 8 województw

Tym razem ostrzeżenia są naprawdę poważne. Polsat przekazuje alerty pogodowe dla 8 województw

Polsat przekazał właśnie ostrzeżenie wydane przez IMGW dla 8 województw. Niestety to nie koniec kaprysów pogody, a z czasem może być jeszcze gorzej.

Polsat przedstawił na swoim portalu specjalne ostrzeżenie, jakie zostało wydane przez IMGW. Tym razem dotyczy ono 8 województw i przestrzega przed pojawiającymi się burzami oraz możliwymi opadami gradu. Bez wątpienia większość z nas spodziewała się zupełnie innego maja, niż ostatecznie dostaliśmy. Niestety kolejne dni nie wyglądają lepiej.

Polsat ostrzega przed burzami i gradem

Ostatnie tygodnie pod względem pogody nie rozpieszczały nas. Wszystko przez niskie temperatury, silny wiatr i opady deszczu. Szczególnie zawiedzione mogą się czuć osoby, które postanowiły wyjechać na długi weekend majowy. Jednak sytuacja meteorologiczna po majówce nie uległa szczególnej poprawie.

Owszem temperatura powietrza w całym kraju poszła w górę, ale za to musimy teraz borykać się z pierwszymi w tym roku nagłymi i silnymi burzami, a ostatnio pojawiła się nawet trąba powietrzna, która wywołała niemałe spustoszenie.

Niestety IMGW opublikowało kolejne ostrzeżenie, które dotyczy województwa małopolskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i śląskiego. Instytut alarmuje, że w tych regionach mogą pojawić się burze, a także grad, a dodatkowo grupy meteorologiczne obserwują formowanie się superkomórek burzowych, a to nigdy nie świadczy o niczym dobrym. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dodatkowo, prognozy pogody pokazują, że w nadchodzących dniach sytuacja niestety nie ulegnie zbytnio poprawieniu i nadal nad naszymi głowami częściej zobaczymy gęste chmury niż słońce. Mimo wszystko specjaliści informują, że w tym roku czekać nas będzie kolejne bardzo suche lato, więc aktualne załamanie pogody prędzej czy później się zakończy ku uciesze wszystkich osób wybierających się na urlop.

Niestety burze, które teraz pojawiają się nad większą częścią Polski, prowadzić mogą do licznych zniszczeń, a tak nieokiełznany żywioł potrafi narobić szkód o gigantycznej wręcz wartości. Dlatego warto śledzić na bieżąco, czy również nasz rejon nie znajduje się w obrębie tych objętych alertem, zwłaszcza że to dopiero początek sezony burzowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News