Polsat z poważnymi zarzutami! Telewizja próbuje się ratować

Od jakiegoś czasu nie milkną głosy, że partia Prawa i Sprawiedliwości uwzięła się na Polsat. Na stację narzucane są wysokie podatki dochodowe, a w związku z poważnymi zarzutami, firma przechodzi nawet przez drogę sądową. Zygmunt Solorz, bezpośrednio odpowiada PiS. Telewizja stara się ratować jak tylko może.

Zygmunt Solorz w najnowszym rankingu "Wprost" został drugim w Polsce najbogatszym Polakiem. Jego majątek to aż 9,1 mld złotych, a te astronomiczne sumy w głównej mierze zawdzięcza posiadanym akcjom stacji Cyfrowy Polsat. Wartość samego pakietu akcji Polsatu to lwia część pieniędzy Solorza, bo aż 8,6 mld złotych. Sama stacja jednak przeżywa ostatnio bardzo trudny czas. Polsatowi grozi ustawa o dekoncentracji, którą zapowiada współczesny rząd.

- Moim zdaniem jedynym efektem owych pomysłów dekoncentracyjnych będzie zlikwidowanie polskich firm na rynku i oddanie całości rynku medialnego w Polsce w ręce właśnie wyżej wymienionych. Czyli będzie jak zawsze - wykończymy polskich przedsiębiorców, czym zrobimy wielką przysługę zagranicznej konkurencji - ocenia miliarder, podsumowując smutno przyszłość, jaka ewidentnie go czeka.

Właściciel stacji Polsat mówi o partii rządzącej

Znany przedsiębiorca udzielił również wypowiedzi na temat partii rządzącej, która według mediów uwzięła się na biznes Solorza. Jest to krzyk rozpaczy, bowiem Polsat faktycznie został postawiony przed bardzo poważnymi zarzutami. Jeśli jest się tak dużą telewizją, a pojawiają się głosy o stronniczości, problemy są wręcz podane na tacy. Wystarczy chwila, by stacja zaczęła tracić widzów.

Polsat chce pozostać niezależny

Zygmunt Solorz przekonuje, że jego zdaniem stacja pozostanie niezależna i samodzielna, mimo tego, jakie pojawiają się głosy. Mimo wszystko przedsiębiorca być może nieco się przed PiS-em ugiął. Ostatnie zmiany na ważnych stanowiskach Polsatu wzbudziły wątpliwości, czy nie jest to wyraz ustępstwa wobec obecnej władzy. - Od zawsze najważniejsze były niezależność, obiektywizm i rzetelność dziennikarska. Poglądy zostawia się u nas przed drzwiami wejściowymi do stacji, dziennikarze mają podawać fakty, a nie ich interpretacje. Jestem przekonany, że Dorota Gawryluk (obecna szefową pionu informacyjno-publicystycznego Telewizji Polsat - przypis red.) poprawi wyniki stacji i będzie gwarancją, że Polsat nadal będzie postrzegany jako najbardziej obiektywna stacja telewizyjna w Polsce - próbuje się bronić Solorz. Myślicie, że stacja wyjdzie jeszcze z impasu? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rewolucja w PiS! Kaczyński wyrzuca polityków znanych od lat
  2. Wyrzucony z TVN gwiazdor wpadł w furię! Zwyzywał wszystkich
  3. Gigantyczny skandal na konferencji! Glik wpadł w furię: "OHYDNE KŁAMSTWO"
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News