Polsat wprowadził wszystkich w osłupienie. Marta to najstarsze zwierzę w Europie i mieszka w Polsce

Polsat wprowadził wszystkich w osłupienie. Marta to najstarsze zwierzę w Europie i mieszka w Polsce Źródło: Polsat News

Polsat opublikował właśnie szokującą informację, która obiegła sieć. Marta, to najstarsze zwierzę, jakie żyje w całej Europie i obecnie przebywa w polskiej miejscowości. Samica występowała w filmach i zna je miliony widzów.

Polsat donosi o niewiarygodnym fakcie, w który użytkownicy sieci nie mogli uwierzyć. Wielu z nich nie zdawało sobie sprawy, że najstarsze zwierzę w całej Europie jest mieszkańcem naszego kraju.

Polsat informuje - na terenie Polski możemy spotkać niebezpiecznego gada, który jest najstarszym żyjącym zwierzęciem w Europie

W płockim zoo słychać było głośne "Sto lat" śpiewane przez zgromadzony tłum. Zebrani uczestniczyli w urodzinach tajemniczego jubilata, który obchodził właśnie swoje 89-urodziny. Tradycyjną piosenkę odśpiewano dla Marty, czyli najstarszego w Europie aligatora missisipijskiego, który do Polski przybył aż z USA (a dokładniej z Luizjany, gdzie zwierzęta te występują naturalnie w środowisku).

Marta jest zwierzęciem lubianym w zoo i często obieranym jako cel podróży przez turystów, którzy przychodząc do ogrodu zaciekawieni są tym, jak wygląda najstarsze zwierzę w Europie.

 - Marta pochodzi z nieistniejącego już Reptile Jungle w Slidell w Luizjanie, gdzie wykluła się w 1930 r. Do zoo w Płocku przybyła 19 sierpnia 1960 r. wraz z samcem Pedro. Marta i Pedro zostały zakupione przez Polaka mieszkającego na stałe w USA inżyniera Tadeusza Wągrowskiego w odpowiedzi na "Akcję Krokodyl", polegającą na wysyłce książek od mieszkańców Płocka dla Polonii argentyńskiej w zamian za zwierzęta dla naszego ogrodu zoologicznego - opowiedziała historię gada Magdalena Kowalkowska (pracująca w płockim zoo) dla Polsat News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O jej filmowej roli nikt nigdy nie zapomni

Marta miała nawet swój debiut na wielkim ekranie, a jej rolę pamiętają najbardziej aktorzy, którzy na początku bali się współpracować z, bądź co bądź, niebezpiecznym gadem. Reżyser Andrzej Kondriatuk zdecydował się zaangażować zwierzę do swojego filmu pod tytułem "Hydrozagadka", podczas którego mogliśmy podziwiać aligatora w roli krokodyla Hermana.

Fot. screen shot z video / Polsat News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. Z ostatniej chwili: na pokładzie było 101 osób, samolot awaryjnie wylądował w Warszawie
  4. Dusił to w sobie przez wiele lat, teraz zdecydował się wszystko opowiedzieć. William druzgocąco o śmierci księżnej Diany
  5. Rząd chce wprowadzić 500 plus dla dorosłych. Kolejna wyborcza obietnica pochłonie miliardy
  6. Krystyna Pawłowicz ma problem. Poprosiła publicznie o ratunek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News