Oddali 80 strzałów w samochód, którym znany muzyk jechał z rodziną. Straszna śmierć na oczach dzieci

Oddali 80 strzałów w samochód, którym znany muzyk jechał z rodziną. Straszna śmierć na oczach dzieci Źródło: yt.com

Polsat poinformował o koszmarnych, dantejskich wręcz scenach, rodem z filmu sensacyjnego. Wojskowy patrol ostrzelał samochód niewinnego człowieka. Służby uznały, że przemieszcza się nim... bandyta. Jakby tego było mało, aresztowali po incydencie kolejne podejrzane osoby.

Polsat przekazał fatalną wiadomość. Przywykliśmy, że sensacyjne kino istnieje jedynie w naszej wyobraźni. Niestety, przytaczana historia wydarzyła się naprawdę.

Polsat: Wojsko ostrzelało samochód niewinnego mężczyzny. "Auto wyglądało podejrzanie"

Powołane do strzeżenia porządku służby wysłały na śmierć niewinnego mężczyznę. 51-leni muzyk, znany lokalnej społeczności, wracał w rodzinne strony. Znienacka w jego samochód zaczął strzelać patrol wojskowy. 

Powołując się na relację PAP, Polsat poinformował, że w pojazd Bogu ducha winnego mężczyzny oddano... 80 strzałów. Kierowca zginął na miejscu, a inni pasażerowie, w tym żona i dzieci mężczyzny, ocaleli. Po całej sytuacji do sprawy odniosło się wojsko. 

W lakonicznym komunikacie przekazano, że patrol "odpowiedział na strzały napastników, gdyż auto wyglądało podejrzanie". Później jednak służby zmieniły zdanie - w  zatrzymanym, a wcześniej ostrzelanym samochodzie, nie znaleziono broni. Upadł tym samym dowód służb, jakoby ścigały one gangstera.

O tym, że poszukiwania są ważniejsze niż życie niewinnych cywilów, świadczy też inny fakt. Czytamy, że służby aresztowały kolejne 10 osób, podejrzanych o gangsterskie porachunki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do wydarzeń doszło w Rio de Janeiro, na ulicach jednej z biednych dzielnic, gdzie życie toczy się w tzw. fawelach. Patrole wojskowych działają w najwyższej gotowości, bez strzałów ostrzegawczych. Czytamy, że tylko przez pierwsze dwa miesiące tego roku w podobnych incydentach zginęło w Rio ponad 300 osób.  

Rodzina zmarłego Evaldo dos Santos Rosy wzięła udział w symbolicznym proteście. Mało prawdopodobne, że przełoży się na konkretne działania. Przestępczość w biednych dzielnicach Rio skoczyła w górę o blisko 20 proc. względem poprzedniego roku. Agencja AFP podkreśla też, że jest to najwyższa liczba ofiar od 16 lat. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za SKANDALICZNE zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?
  4. Pan młody, z twarzy "Harry Potter" nagle zamienił ślub w coś, czego nie da się opisać. Mama mu pomogła
  5. Magda Gessler powróciła do bolesnych wspomnień. Straciła dziecko w 6 miesiącu ciąży
  6. Syn Zenka Martyniuka naprawia błędy. "Dla mojej ukochanej Ewelinki"

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News