Polsat wypromował wiele wspaniałych gwiazd. Jedna z nich cierpi na poważną, nieuleczalną chorobę. Teraz na jaw wychodzą nowe szczegóły. Dziennikarka przyznaje, że lekarze rozłożyli ręce, a ona bez przerwy musi pamiętać o przyjmowaniu leków.

Ta nieuleczalna choroba jest przez lekarzy diagnozowana coraz częściej. U blisko 700 tys. osób w Polsce diagnozowane jest Hashimoto, w szczególności u kobiet. Tej diagnozy nie potrafili jednak postawić lekarze badający gwiazdę stacji Polsat. Karolina Szostak otwarcie przyznaje, że chodziła od specjalisty do specjalisty, jednak żaden nie potrafił określić przyczyn jej dolegliwości. Jeden po drugim rozkładali ręce, a dziennikarka coraz bardziej przybierała na wadze i czuła się wiecznie zmęczona.

Książka Karoliny Szostak – gwiazda Polsat opowiada o swojej chorobie

Lekarze przez wiele miesięcy podawali dziennikarce błędne diagnozy i faszerowali ją lekami, które tylko pogarszały jej stan.

– Po pierwsze, bardzo późno się dowiedziałam o Hashimoto i bardzo długo leczyłam się na niedoczynność tarczycy. W zasadzie było to na granicy niedoczynności i Hashimoto, bo różnie lekarze diagnozują te choroby. Jeden mówi tak, drugi tak – przyznaje w wywiadzie.

ZOBACZ TAKŻE: Rusin wyjawia! Cierpi na poważną chorobę Hashimoto

Dodaje również, że jej objawy były dość nietypowe. Zazwyczaj przy Hashimoto dziewczyny skarżą się na bardzo suchą skórę, słabe paznokcie i wypadające włosy. Dla niej żadne z powyższych nie było problemem. O tym, że jest chora zaczęła myśleć dopiero wtedy, gdy niespodziewanie przytyła kilkanaście kilogramów. Wiedziała, że nie zmieniła swojej diety, ani aktywności, więc było to dla niej bardzo podejrzane.

– W moim przypadku jedynym niepokojącym objawem było tak naprawdę drastyczne przytycie i to, że nie mogłam w żaden sposób schudnąć – odpowiada.

Swój sposób na odchudzanie z Hashimoto opisała w książce „Moja spektakularna metamorfoza”. Tam również zdradziła, jak ciężko było dogadać się z lekarzami i w jaki sposób walczyła, by w końcu uzyskać poprawną diagnozę i odpowiednie leki.

ZOBACZ TAKŻE: Powstanie film o dziewczynach z Dubaju! Doda zagra pierwsze skrzypce

Jaka dieta z Hashimoto? Rady Karoliny Szostak

Dziennikarka stacji Polsat postanowiła zdradzić swoje sposoby na odchudzanie z chorą tarczycą.

– Możemy sobie mówić, że te 5 posiłków dziennie co 3 godziny, to jest totalna bzdura, ale ja uważam, że ma to ogromne znaczenie. Trzeba jeść nawet w niewielkich ilościach, ale regularnie. Wtedy metabolizm jest cały czas pobudzony. Wiadomo, że jak jemy raz dziennie czy dwa razy dziennie, to organizm sobie odkłada, bo nigdy nie wie, kiedy dostanie kolejną porcję. Dlatego alarmuje się o przestrzeganiu ilości i stałych godzin spożywania posiłków. Przy niedoczynności metabolizm wynosi w zasadzie zero, więc ruch jest jak najbardziej wskazany. Nie można się oczywiście forsować, wykonywać bardzo ekstremalnych czy wyczerpujących sportów, ale stały, lekki wysiłek fizyczny nastawiony bardziej na podtrzymanie kondycji fizycznej, niż ćwiczenia siłowe poleci każdy lekarz – wspomina.

Nie chciała jednak za dużo zdradzać – pozostałe rady zainteresowane osoby mogą znaleźć w jej książce.

15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]

fot. facebook/ @Karolina Szostak
Instagram.com/@karolinaszostak

Gwiazdy, które zostały skrzywdzone przez grafików [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również