Polsat informuje o poważnym zagrożeniu
Pexels/Pixabay
Konrad Karpiuk - 2 Maja 2019

Uwaga! Polsat właśnie przekazał informacje o poważnych zagrożeniach dla mieszkańców województw północnych

Polsat przekazał dziś informacje o poważnym zagrożeniu na północy Polski. Zaleca się wyjątkową ostrożność oraz zabezpieczenie mienia.

Polsat podał dziś komunikat od Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na temat zbliżającego się zagrożenia. Obszar zagrożony obejmuje województwa pomorskie, zachodnio-pomorskie i warmińsko-mazurskie.

IMGW ostrzega i prosi o pilne śledzenie komunikatów. Warunki meteorologiczne, które pojawią się na tym obszarze mogą sprzyjać pojawieniu się groźnych zjawisk pogodowych. Istnieje ryzyko, że zetknięcie się z nimi może spowodować straty materialne, oraz zagrażać naszemu zdrowiu i życiu.

TVN ostrzega Polaków, może być niebezpiecznieTVN ostrzega Polaków, może być niebezpiecznie. Temperatura spadnie do -5 stopniCzytaj dalej

Polsat o zbliżających się wichurach

Według IMGW w na Pomorzu (zachodniopomorskie i pomorskie) przewidywany jest zachodni wiatr o średniej prędkości do 30 do 45 km/h. Istnieje ryzyko, że zawieje nawet z prędkością 80 km/h! Natomiast niewiele łagodniej będzie w warmińsko-mazurskim, gdzie wiatr może sięgnąć średniej rzędu 25 do 40 km/h w porywach do 75 km/h. Zagrożenie dotyczy głównie północnej części tych województw.

Komunikat jest o tyle istotny, że w weekend majowy Polacy wyjechali masowo nad Bałtyk i Mazury. Wszyscy spędzający majówkę nad morzem powinni uważnie śledzić pogodę i komunikaty meteorologiczne. IMGW zapowiedziało silny wiatr na północy Polski również na pozostałe dni majówki. Na razie jednak nie wiadomo czy będzie on stanowił zagrożenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

makijażNajbardziej znane gwiazdy, które bez Photoshopa wyglądają okropnie. Nawet makijaż im nie pomożeCzytaj dalej

Poziom zagrożenia

Komunikat IMGW został przekazany na Twitterze Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB). Mówi się o zagrożeniu pierwszego stopnia. Oznacza to, że istnieje ryzyko wystąpienia utrudnień komunikacyjnych, uszkodzeń dachów czy szkód w drzewostanie (łamania się gałęzi, a nawet i całych drzew).

W przypadku zagrożeń wyższego stopnia jest już dużo gorzej. Przy zagrożeniu drugiego stopnia drzewa mogą być wyrywane przez wiatr z korzeniami, uszkodzone zostać mogą linie napowietrzne. Zagrożenie trzeciego jest jeszcze groźniejsze. Wiatr może wyrywać dachy z budynków, łamać całe połacie lasów i stanowi bardzo poważne zagrożenie dla życia.

Wydawane przez IMGW ostrzeżenia i komunikaty mają mobilizować centra zarządzania kryzysowego oraz służby ratunkowe. Wcześniejsze przygotowanie na ryzykowne warunki pogodowe pomaga prowadzić skoordynowane działania z zakresu ratownictwa.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nie uwierzycie jak Krystyna Pawłowicz wyglądała w MŁODOŚCI! Te zdjęcia zwalą was z nóg! Jak zupełnie inna osoba!
  2. Jolanta Kwaśniewska ZMIAŻDŻYŁA Agatę Dudę. Tak mocnych słów nie odważył się powiedzieć nawet sam Kwaśniewski
  3. Może jeszcze zdążysz! Dzisiejsza oferta majówkowa w Biedronce zwala z nóg
  4. Oto treść wizji Jackowskiego sprzed miesiąca na trwająca właśnie majówkę. Turlamy się ze śmiechu
  5. Musisz zrobić jedną ważną rzecz i Twoja emerytura wzrośnie o 10%. Emeryci zaskoczeni
  6. TVP podała wiadomość, która wstrząsnęła wieloma ludźmi. Nie żyje 15 policjantów

agata dudaAgata Duda skrywa wiele tajemnic, o których media milczą. Czwarta z nich z jest naprawdę zadziwiającaCzytaj dalej

Źródło: Polsat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News