Druzgocące informacje Polsatu. Co najmniej 15 osób zginęło w Suracie, większość ofiar to dzieci w wieku szkolnym

Druzgocące informacje Polsatu. Co najmniej 15 osób zginęło w Suracie, większość ofiar to dzieci w wieku szkolnym

Polsat właśnie poinformował o potwornej tragedii, która miała miejsce w Suracie. Zginęło co najmniej 15 osób, z których większość stanowiły dzieci w wieku szkolnym.

Polsat za pośrednictwem swojej telewizji, jak i portalu internetowego przekazał potworne wiadomości dotyczące niewyobrażalnej tragedii w mieście Surat. W jednym z budynków wybuchł potężny pożar, który pozbawił życia co najmniej 15 osób, z których większość to dzieci w wieku szkolnym. Wszystko dlatego, że mieściło się tam centrum nauczania.

Polsat o pożarze w Suracie

Dramatyczne chwile zostały uchwycone przez pracowników prywatnej stacji telewizyjnej NDTV. Na ich nagrnaiu widać, jak niektórzy ludzie próbowali się ratować, skacząc z dachu budynku, który ma cztery piętra. Inni natomiast próbowali przedrzeć się przez kołtuny dumy na klatce schodowej.

W budynku mieściło się centrum nauczania, w którym były realizowane zajęcia dla dzieci. Dlatego też większość ofiar stanowią właśnie młode osoby. Tragedia, która wydarzyła się na zachodzie Indii w piątek, wstrząsnęła zarówno całym krajem, jak i światem. Ciężko sobie nawet wyobrazić co przeżywały dzieci uwięzione w budynku przez ściany płomieni. Władze wystosowały właśnie oficjalny komunikat ws. ofiar tej tragedii.

 - Co najmniej 15 osób zginęło w pożarze, który w piątek wybuchł w czteropiętrowym budynku usługowym w mieście Surat na zachodzie Indii - informowały władze stanu Gudżarat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Główny minister stanu Gudżarat Vijay Rupani zarządził specjalne śledztwo w tej sprawie, a także zobligował odpowiednie służby do złożenia ostatecznego raportu w jedynie 3 dni. Jak na razie nie wiadomo dokładnie co było przyczyną pożaru. W mediach pojawiło się wiele spekulacji, jednak do tej pory władze Indii nie skomentowały żadnych z nich.

Premier Indii Narendra Modi poprzez swój profil na Twitterze przekazał rodzinom wszystkich ofiar najszczersze kondolencje oraz zapewnił, że każda ofiara tej tragedii natychmiastowo uzyska pomoc od państwa. Jest to bez wątpienia bardzo miły gest z jego strony, który wiele znaczy zarówno dla rannych, jak i rodzin tych osób, które zginęły w płomieniach.

Akcja ratunkowa została już zakończona, a niektóre z osób zostały przewiezione do szpitali. Tam zostali przekazani specjalistom, którzy dołożą wszelkich starań, aby przywrócić im pełnię zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy kot potrafi wyczuć RAKA? Oto jak się wtedy zachowuje, to szokujące
  2. Danuta Stenka pokazała MĘŻA! Są razem 19 lat: "Wygrałam go na loterii"
  3. Polacy już przez to cierpią. Przepowiednia Jackowskiego spełnia się na naszych oczach
  4. Lewandowska ukrywała to pod ubraniami. W końcu się wydało
  5. Niesamowite! Świat według Kiepskich mógł wyglądać zupełnie inaczej
  6. Grozi nam nie tylko powódź. W mediach się o tym nie mówi

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News