Niemal dwa miliony Polaków nie miało wątpliwości. Fatalne wieści dla Polsatu

Niemal dwa miliony Polaków nie miało wątpliwości. Fatalne wieści dla Polsatu Źródło: TVN

Polsat może mieć pewne problemy w związku z ostatnimi preferencjami Polaków. Zanosi się na to, że telewizja komercyjna będzie musiała w najbliższym czasie poradzić sobie z wydarzeniem, które znacząco wpłynie na najbliższą przyszłość telewizji.

Polsat najprawdopodobniej będzie musiał poradzić sobie z wielkimi spadkami oglądalności. Konsekwencje tego problemu mogą odczuwać także inne telewizje. Wszystko za sprawą jednej z ostatnich premier, którą mieliśmy okazję zaobserwować w tym tygodniu. Zanosi się na prawdziwe trzęsienie ziemi na polskim rynku.

Wszystko spowodowane jest emisją pierwszego odcinka serialu "Odwróceni. Ojcowie i córki". Jak się okazuje, doprowadził on do poważnych zmian na rynku telewizyjnym, jeśli chodzi o oglądalność. Oznaczać to może oczywiście ogromne zyski dla TVN-u, a co za tym idzie, wielkie straty dla pozostałych telewizji, wśród których jest Polsat.

Polsat poniesie straty?

Premiera nowego serialu miała być wielkim hitem. Tego z pewnością spodziewało się kierownictwo stacji, które go wyprodukowało, gdyż ostatnie wytwory stacji cieszą się ogromną popularnością. "Chyłka. Zaginięcie" zbiera pozytywne recenzje, podobnie jest z premierowym odcinkiem serialu z Robertem Więckiewiczem i Arturem Żmijewskim w rolach głównych.

Co ciekawe, serial jest kontynuacją serii z 2007 roku, o czym nie wszyscy pamiętają. Do odegrania ról Jana Blachowskiego i Pawła Sikory ponownie zaproszono tych samych aktorów. Choć dawna produkcja zebrała dość pozytywne recenzje i sporą popularność, na dalsze losy trzeba było czekać aż dwanaście lat. 

Pierwszy odcinek nowego sezonu "Odwróconych" zebrał sporą widownię. Średnio oglądało go aż 1,82 miliona osób, co jest doskonałym wynikiem. Jak się okazuje, jest to aż 13,99% udziału w rynku telewizyjnym w danym momencie i zaledwie o kilkadziesiąt setnych mniej, jeśli chodzi o stacje komercyjne. 

Polsat może stracić widzów

Nowy sezon "Odwróconych" przynajmniej przez minutę obejrzało 3,65 miliona osób. Co ciekawe, udział stacji w momencie emisji kontynuacji serialu w rynku przebija długoterminowe wyniki TVN-u. Łatwo więc zauważyć, że doskonały wynik telewizji mającej swoją siedzibę przy Wiertniczej w Warszawie zdecydowanie przebija dokonania pozostałych telewizji, nawet TVP i Polsat.

Okazuje się, że produkcja może zebrać jeszcze większą popularność, niż dotychczasowe seriale stacji. Możliwe, że kolejne odcinki skupią przed telewizorami jeszcze więcej widzów, którzy zostaną zachęceni doskonałymi opiniami, jakie póki co zbierają "Odwróceni. Ojcowie i córki".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Badania dotyczące oglądalności w poniedziałkowy wieczór przeprowadzone zostały przez Nielsen Audience Measurement, czyli firmę, która zawodowo zajmuje się badaniem preferencji widzów. W najbliższym czasie z pewnością zostaną podane kolejne dane związane z oglądalnością kolejnych odcinków serialu, które potwierdzą, czy jego wielka popularność jest nieprzypadkowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do sieci trafiło intymne zdjęcie Agnieszki Woźniak-Starak z mężem. Fani są zachwyceni
  2. Hanna Lis zarobiła FORTUNĘ w TVP. Kwoty przyprawiają o zwrot głowy
  3. Legendarny kosmetyk przeceniony niemal o połowę. Tłumy rzucą się na promocję w Rossmannie, pospieszcie się
  4. Ile zarabia doktor na uczelni? Te zarobki to śmiech przez łzy
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się zdjęciem z bratem. To znany gwiazdor!

źródło: Wirtualne Media

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News