Klęska Polsatu. TVN ma ogromne powody do radości

Klęska Polsatu. TVN ma ogromne powody do radości Źródło: flickr.com

Polsat jak na giganta telewizyjnego przystało walczy o względy widza w każdym formacie. W jednej kwestii stacja pozostaje jednak daleko w tyle za konkurencją. Nie zanosi się, by zmiany nastąpiły szybko.

Już kilka miesięcy temu mówiło się o tym, że Polsat zainwestuje w agencję informacyjną z prawdziwego zdarzenia. Teraz okazuje się jednak, że stacja prawdopodobnie będzie musiała z tego pomysłu zrezygnować.

Polsat odpuszcza agencję informacyjną? "Nie wyznaczaliśmy sobie jakiegoś sztywnego terminu"

Serwis branżowy Press.pl przypomina, że dawna obietnica szefostwa Polsatu pozostała wciąż w sferze planów. Stacja komercyjna, która mierzy wysoko, pozostaje bez powiązanej z nią agencji informacyjnej, zajmującej się nie tylko depeszami z kraju i ze świata, ale sferą video, grafiką i zdjęciami.

 

Agencje są tzw. pierwszym "sitem informacyjnym", bazą do dalszych prac dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych. Z ich treści korzysta często niejedno medium. Dziś pionem informacji i publicystyki zarządza w Polsacie Dorota Gawryluk. Jak donosi Press w kwietniu minionego roku zastąpiła ona Henryka Sobierajskiego, który został "delegowany" do tworzenia agencji informacyjnej "w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat". Sęk w tym, że miesiące mijają, a inicjatywy jak nie było tak nie ma. Stacja odesłała dociekający w sprawie serwis Press.pl do rzecznika Polsatu, który odpowiedział, że w tworzeniu agencji nie postawiono konkretnego terminu. - Nie wyznaczaliśmy sobie jakiegoś sztywnego terminu – czytamy wypowiedź rzecznika na Press.pl. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Nawet w Polsacie nie wierzą w agencję

Być może idea agencji informacyjnej spadła w hierarchii Polsatu na plan dalszy. Portal poczynił rozeznanie u źródeł, z których wynika, że w samym Polsacie nie wierzy się w nową inicjatywę. Oznacza to, że telewizja odpuszcza jedną z najważniejszych i umacniających ją inicjatyw. To powód do radości dla głównego konkurenta - TVN. - Nikt nawet nie przewidywał, że to będzie byt, który nabierze realnych kształtów – powiedział anonimowo jeden z dziennikarzy Polsatu. Sama zwłoka w czasie i opóźnienie prac nad agencją informacyjną stawia Polsat daleko w tyle za konkurencją. Zarówno Telewizja Polska jak i TVN działają dziś na bazie "swoich" agencji - w pierwszym przypadku Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a drugim - Agencji TVN. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Martyna Wojciechowska w Playboyu. Ta sesja przeszła do historii polskiego show-biznesu
  2. Hanka Bielicka, Polacy ją uwielbiali. Na jaw wyszła jej największa tajemnica
  3. Okropna wiadomość dla Polaków. Wstrząsający materiał Polsatu
  4. Robert i Monika Janowscy wspólnie zrobili sobie tatuaże. Efekt jest naprawdę wzruszający
  5. Rok po śmierci Agnieszki Kotulanki przygnębiające fakty ujrzały światło dzienne. "Klan bardzo ją ograniczył"
  6. Minęło wiele lat, ale za Kuchennymi Rewolucjami ciągną się kontrowersje. "Właścicielkę skazano na pół roku pozbawienia wolności"

źródło: Press

Następny artykuł