Gwiazdor Polsatu miał być pijany! NA WIZJI wdał się w bójkę

Gwiazdor Polsatu miał być pijany! NA WIZJI wdał się w bójkę

Polsat Cafe może mieć nie lada problem. W jednym z popularnych show emitowanych w tej stacji doszło do bójki na wizji. Sprawa jest o tyle poważna, że trafiła na biurko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Polsat zawzięcie walczy z główną konkurencją o widza programów z gatunku telewizyjnego show. Polsat Cafe zadecydował, że posłuży do tego produkcja rodem z Zachodu. To program "Ex na plaży Polska" puszczany o godz. 23:00.

Polsat może mieć problem. Emitował przemoc w popularnym show?

Konwencja jest następująca - program skupia się na uwypukleniu relacji byłych partnerów. Ośmioro singli dostaje szansę przeżycia wspaniałych wakacji. Nie wiedzą jednak, że ich byłe "połówki" również spędzają tam czas, ale z nowymi partnerami. Byli partnerzy chcą w następstwie niespodziewanego spotkania odzyskać dawnych ukochanych. Format budzi w Polsce ciekawość, ale spora część widowni i internautów brutalnie rozprawia się z samym pomysłem. Program wzbudza bowiem spore wątpliwości wśród Polaków.

Zgłoszenie do RPO, sprawa pójdzie wyżej. Będzie kara?

Tym razem sprawy poszły jednak za daleko. Jeden z widzów doniósł do Rzecznika Praw Obywatelskich, że na wizji programu doszło do przemocy. Skarżący zwrócił uwagę na jednego z uczestników, który miał pod wpływem alkoholu "propagować przemoc fizyczną". Chodziło o bicie po twarzy, ale i innych częściach ciała. Słowem klasyczną bójkę. I taki przekaz poszedł w świat. Sprawa trafiła na biurko Rzecznika Praw Obywatelskich, który zgłoszenie przyjął. Co więcej - przekazał ją wyżej, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Trzeba sprawdzić, czy program ten nie narusza art. 18 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji - napisał do przewodniczącego KRRiT, zastępca RPO Stanisław Trociuk.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Program Polsatu a prawo

Propagowanie przemocy jest w polskich warunkach złamaniem prawa. Zgodnie z art. 18 przytoczonej ustawy wszelkie przekazy medialne "nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym". Zabrania się rozpowszechniania materiałów "fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich, w szczególności zawierających treści pornograficzne lub w sposób nieuzasadniony eksponujących przemoc". Czy oznacza to więc, że Polsat zapłaci za propagowanie przemocy sporą karę?  1. Polsat ma poważny problem! Ich program doprowadził do szału zagraniczne media
  2. „Spójrz w lustro, halloween już się skończyło!”. Bulwersujący atak na gwiazdę Polsatu
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Gwiazda show TVN zapadła się pod ziemię. Odnaleźli ją, jest nie do poznania
źródła: rpo.gov.pl, o2.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu