Polsat Cafe może mieć nie lada problem. W jednym z popularnych show emitowanych w tej stacji doszło do bójki na wizji. Sprawa jest o tyle poważna, że trafiła na biurko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Polsat zawzięcie walczy z główną konkurencją o widza programów z gatunku telewizyjnego show. Polsat Cafe zadecydował, że posłuży do tego produkcja rodem z Zachodu. To program „Ex na plaży Polska” puszczany o godz. 23:00.

Polsat może mieć problem. Emitował przemoc w popularnym show?

Konwencja jest następująca – program skupia się na uwypukleniu relacji byłych partnerów. Ośmioro singli dostaje szansę przeżycia wspaniałych wakacji. Nie wiedzą jednak, że ich byłe „połówki” również spędzają tam czas, ale z nowymi partnerami. Byli partnerzy chcą w następstwie niespodziewanego spotkania odzyskać dawnych ukochanych.

Format budzi w Polsce ciekawość, ale spora część widowni i internautów brutalnie rozprawia się z samym pomysłem. Program wzbudza bowiem spore wątpliwości wśród Polaków.

Zgłoszenie do RPO, sprawa pójdzie wyżej. Będzie kara?

Tym razem sprawy poszły jednak za daleko. Jeden z widzów doniósł do Rzecznika Praw Obywatelskich, że na wizji programu doszło do przemocy. Skarżący zwrócił uwagę na jednego z uczestników, który miał pod wpływem alkoholu „propagować przemoc fizyczną”. Chodziło o bicie po twarzy, ale i innych częściach ciała. Słowem klasyczną bójkę. I taki przekaz poszedł w świat.

Sprawa trafiła na biurko Rzecznika Praw Obywatelskich, który zgłoszenie przyjął. Co więcej – przekazał ją wyżej, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

– Trzeba sprawdzić, czy program ten nie narusza art. 18 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji – napisał do przewodniczącego KRRiT, zastępca RPO Stanisław Trociuk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Elżbieta Jaworowicz wolałaby o tym nie mówić. Szokujące kulisy jej programu

Program Polsatu a prawo

Propagowanie przemocy jest w polskich warunkach złamaniem prawa. Zgodnie z art. 18 przytoczonej ustawy wszelkie przekazy medialne „nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym”.

Zabrania się rozpowszechniania materiałów „fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich, w szczególności zawierających treści pornograficzne lub w sposób nieuzasadniony eksponujących przemoc”. Czy oznacza to więc, że Polsat zapłaci za propagowanie przemocy sporą karę?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polsat ma poważny problem! Ich program doprowadził do szału zagraniczne media
  2. „Spójrz w lustro, halloween już się skończyło!”. Bulwersujący atak na gwiazdę Polsatu
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Gwiazda show TVN zapadła się pod ziemię. Odnaleźli ją, jest nie do poznania

Rolnik szuka żony: Producenci show woleliby to przemilczeć. Największe porażki

źródła: rpo.gov.pl, o2.pl