Trzy osoby, w tym dziecko, porażone piorunem w Tatrach. Służby wydały apel do wszystkich turystów

Trzy osoby, w tym dziecko, porażone piorunem w Tatrach. Służby wydały apel do wszystkich turystów Źródło: yt.com/Marcin Zieliński (zdjęcie poglądowe)

Polsat podał informacje o kolejnych burzach w Tatrach, które zagrażają turystom. Raz jeszcze doszło do groźnego wypadku, trzy osoby, w tym dziecko zostały ranne w wyniku porażenia piorunem.

Polsat poinformował o wypadku w Tatrach, w wyniku którego trzy osoby (w tym dziecko) zostały ranne. Ostatnie prognozy pogody przestrzegają przed wycieczkami w górach, a w ostatnim czasie to już drugi tego typu incydent. Służby ratownicze wydały specjalny komunikat do turystów - dzięki niemu, można będzie uniknąć kolejnych tragicznych wypadków.

Polsat przekazał informacje o kolejnym wypadku w Tatrach. Trzy osoby zostały rażone piorunem

Do groźnego wypadku doszło na szlaku z Hali Gąsienicowej do Kuźnic w Tatrach. Jak poinformował Piotr Konopka z TOPR, ratownicy ruszyli pomoc poszkodowanym pieszo - ze względu na opady deszczu, oraz mgłę, start śmigłowcem był skrajnie niebezpieczny. Ostatecznie zdecydowano się na poderwanie maszyny. Na miejscu okazało się, że poszkodowani to kobieta, mężczyzna, oraz (prawdopodobnie ich) 7-letnie dziecko

W ubiegłym tygodniu również było niebezpiecznie, rannych było znacznie więcej. Turyści przebywający na Giewoncie i w okolicy Czerwonych Wierchów na własnej skórze odczuli potężne burze, jakie przetaczały się przez Tatry. W wyniku uderzeń pioruna, poszkodowanych było aż 150 osób - z czego cztery zmarły (dwie ofiary były dziećmi). Ratownicy wydali specjalny komunikat dla turystów.

Prognoza pogody w Tatrach nie rozpieszcza. Ratownicy wydali specjalny komunikat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ratownicy TOPR zalecają, aby przed wyruszeniem w górskie szlaki, śledzić komunikaty pogodowe. Służby apelują do wszystkich turystów o zachowanie ostrożności i monitorowanie alertów pogodowych. Popołudniowe burze w Tatrach w ostatnim czasie stały się wyjątkowo powszednie i stanowią duże zagrożenie dla turystów. Pioruny z reguły uderzają w najwyższe miejsca w okolicy, dlatego też w górach burze są wyjątkowo niebezpieczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo w jaki sposób Agnieszka Woźniak-Starak pożegnała męża. Wspaniałe
2. Szarpanina na wiecu polityk PiS. Interweniowała policja

Prognoza pogody na najbliższe dni w Tatrach nie nastraja zbyt pozytywnie. Szykują się ulewne deszcze i burze, dla od czasu rozpogodzenia się, lepiej zarzucić pomysł spaceru w górach. Pioruny uderzają nawet na łatwych szlakach, które są wyjątkowo popularne wśród turystów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na jaw wyszła tajemnica Piotra Woźniaka-Staraka. Tylko garść Polaków o tym wiedziała. Zbieramy szczęki z podłogi
  2. Tłumy gwiazd na pogrzebie Woźniaka-Staraka. Padły poruszające słowa: ''Nie mam już serca''. Wszyscy płakali
  3. Gdy widziała, że mąż i syn sięgają po alkohol, drżała ze strachu i zaczynała płakać. Jej koszmar trwał przez lata
  4. Wzruszające chwile w DDTVN. W ostatnich minutach programu oddano hołd Piotrowi Woźniak-Starakowi
  5. Wkrótce uderzy potężny huragan Dorian!

Źródło: Polsat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News