Serce boli po wiadomościach podanych przez Polsat. Pani Magdalena straciła swoich 11 dzieci

Serce boli po wiadomościach podanych przez Polsat. Pani Magdalena straciła swoich 11 dzieci Źródło: Polsat News

Polsat przedstawił historię pani Magdaleny, która przeszła niespodziewany dramat. Straciła 11 swoich ukochanych dzieci. Cierpienie jest na tyle silne, że postanowiła nagłośnić to, co jej się przytrafiło.

Polsat przybliżył to, co stało się 40-letniej matce kilkunastu dzieci. Straciła 11 z nich, do tej pory nie może się z tym pogodzić. Uważa, że niczemu nie zawiniła i zawsze chciała dla nich dobrze.

Polsat: pani Magdalena straciła 11 dzieci. Sąd był nieubłagany

40-letnia pani Magdalena na co dzień mieszka w Wierzbicy. Jest mamą 15 dzieci - niestety przez następujące po sobie wydarzenia 11 z nich zostało jej odebranych. Chodzi o najmłodsze, niepełnoletnie jeszcze pociechy. Według informacji, to kurator złożył wniosek o odebranie dzieci, a sąd przychylił się do tej decyzji. Powodem miały być bardzo złe warunki, w których funkcjonowały dzieci - cała 17-osobowa rodzina żyje w domu z trzema dużymi izbami.

- Jako matka ogarnęłam dom, dzieci do szkół, lekarza, wszystko. Ja nie miałam poparcia w mężu, bo wiadomo: jak pił, to nie miał czasu ani do dzieci, ani domu - opowiada zrozpaczona matka. Kiedy rzeczywiście potrzebowała pomocy, zwracała się do MOPS-u, raz sama zwróciła się do kuratora, bowiem miała problemy z 3 najstarszych synów. Wpadli w dopalacze i opuszczali zajęcia w szkole. Oprócz tej jednej "rysy na szkle" pani Magdalena zawsze zapewniała dzieciom to, co potrzebne i dawała im miłość i bezpieczeństwo.

W prawomocnym postanowieniu zabrakło uzasadnienia?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej jest zdziwiony zaistniałą sytuacją. Pracownicy oraz kierowniczka nie przypominają sobie, aby w rodzinie źle się działo i występowały poważniejsze zaniedbania. Z materiału reportera wynika że, dokładnych powodów odebrania dzieci nie zna ani matka, MOPS, a także osoby, które miały wykonać wyrok sądu. Monika Malcher, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku tłumaczy, że otrzymali prawomocne postanowienie o umieszczeniu 11 dzieci w "pieczy zastępczej". Na piśmie nie było żadnego uzasadnienia. Pani Magdalena jest zrozpaczona i zdezorientowana, chce walczyć o powrót dzieci do domu. Planuje przede wszystkim remont, aby na poddaszu zorganizować kolejne pokoje dla pociech, ma nadzieję, że to wpłynie na odwołanie się do decyzji sądu.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutne doniesienia o Robercie Makłowiczu. Pozostaje tylko czekać
2. Podczas badania USG lekarz zaniemówił. Po chwili kobieta zalała się łzami

- Proszę mi uwierzyć. Naprawdę nie jest tak, że sądy odbierają dzieci kierując się biedą. Bo aspekt finansowy może być akurat zabezpieczony, że tak powiem, przez służby socjalne. Gorzej z tymi innymi aspektami - tłumaczy Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski twierdzi, że przewidział pojawienie się koronawirusa. Jasnowidz zabrał głos w sprawie epidemii
  2. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  3. Kamil Stoch nie wytrzymał. Bardzo bolesne słowa skoczka, fani są zaniepokojeni
  4. Ludzie szaleją przez tę zagadkę, rozwiązanie jest banalne. Mało kto sobie z nią radzi
  5. Antek Królikowski opublikował bardzo wymowne zdjęcie. Fani "Rancza" poruszeni do szpiku kości
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News