Alarm! Wielka awaria ścieków w Warszawie, pilne informacje Polsatu. "Katastrofa ekologiczna"

Alarm! Wielka awaria ścieków w Warszawie, pilne informacje Polsatu. "Katastrofa ekologiczna" Źródło: .

Polsat przekazał wiadomości napływające z Warszawy, które nie brzmią optymistycznie. Prezydent miasta, Rafał Trzaskowski, zwołał sztab antykryzysowy, by poradzić sobie z nagłą awarią oczyszczalni ścieków.

Polsat przekazał wiadomości o awarii kolektora, który odpowiadał za przepływ nieczystości z lewobrzeżnej części miasta do oczyszczalni ścieków Czajka. Kryzysowa sytuacja wymagała interwencji władz miasta. Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie zdecydował o zrzuceniu ścieków bezpośrednio do Wisły. 

Wiadomości telewizji Polsat potwierdza prezydent miasta

O problemie mieszkańców miasta poinformował prezydent Rafał Trzaskowski. W specjalnym oświadczeniu zapewnił mieszkańców, że woda w mieście jest zdatna do picia. Nieczystości spuszczono poniżej wszystkich ujęć wody. Sztab kryzysowy omówił zaistniałą sytuację i podjął wstępną współpracę ze służbami specjalnymi. 

Prezydent uprzedził mieszkańców, że wojewoda wysłał swoich przedstawicieli do Centrum Bezpieczeństwa Miasta Stołecznego Warszawy, by oszacowali skutki niespodziewanej awarii. Rurociąg trzeba było skontrolować od wewnątrz, by poznać przyczyny i sprawdzić faktyczny poziom uszkodzenia. MPWiK wciąż nad tym pracuje. W tej chwili trudno jest przewidzieć wszystkie skutki awarii, zarówno dla mieszkańców, jak i całego ekosystemu. Obecnie problem oczyszczalni jest sprawą priorytetową dla władz miasta. Niedługo otrzymamy kolejne wiadomości na temat zaistniałego zagrożenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kolejny sztab antykryzysowy zbierze się w stolicy w najbliższy czwartek. Wtedy powinniśmy poznać rzeczywisty charakter uszkodzenia. Oczyszczalnia ścieków Czajka ponownie przyjmie zanieczyszczenia z lewobrzeżnej strony stolicy, gdy tylko awaria zostanie naprawiona. 

Obecnie w ciągu minuty do Wisły trafia 180 tysięcy litrów zanieczyszczeń. Na miejscu pracują inspektorzy, którzy szacują zagrożenie ekologiczne. Mimo to prezydent wzywa mieszkańców do zachowania spokoju. 

Jak donosi Polsat, woda z domieszką ścieków dotrze do Płocka za dwa dni. Wszystkie instytucje rządowe zostały postawione w tryb gotowości, aby przygotowały alternatywne źródła wody pitnej dla mieszkańców nadwiślanych miast i osad. Zapas wody musi wystarczyć przynajmniej na kilka dni.

To policjanci podczas patrolu zauważyli wyciek z oczyszczalni. W niektórych nadwiślanych miejscowościach rzekomo pojawiała się zanieczyszczona woda w kranach. W tej chwili sprawę bada sanepid. 

Dzisiaj grzeje: 1. Jak wygląda intercyza Agnieszki Woźniak-Starak. Wiadomo, co dostałaby w przypadku rozwodu

2. Znamy budżet na 2020. Emerycie, taką dostaniesz emeryturę

Awarie oczyszczalni ścieków to jeden z powtarzalnych problemów w kraju. Z tego powodu ścieki zrzucano już między innymi do Zatoki Puckiej i Motławy. Sztab kryzysowy na swoim posiedzeniu ma także poszukać sposobów, by przeciwdziałać podobnym wypadkom w przyszłości. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kim był biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka? Jerzy Starak zmarł na nowotwór, nie zdążył nacieszyć się ukochanym synem
  2. Ujawniono INTERCYZĘ Agnieszki i Piotra Woźniaków-Staraków! Wiadomo, co gwiazda dostałaby po rozwodzie. Kwoty zwalają z nóg
  3. Narzeczony na oczach niedowierzającego tłumu powiedział pannie młodej 5 słów. Upadła na ziemię, gdy je usłyszała
  4. Jola chciała przed szkołą opalić córeczkę w solarium. Kobieta podała powód, który wielu uzna za żałosny
  5. 4-letni syn wyjawił przedszkolance największy sekret ojca. Złożyła mu propozycję, która na zawsze zmieniła życie mężczyzny

źródło: wp

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News