Polsat: wielka tragedia młodych chłopców nad polskim morzem. Służby do końca walczyły o ich życie

Polsat: wielka tragedia młodych chłopców nad polskim morzem. Służby do końca walczyły o ich życie Źródło: screen/PolsatNews

Polsat podał informacje o tragedii, do której doszło nad morzem. Służby prowadziły wielogodzinną akcję poszukiwawczą i walczyli o życie nastoletnich chłopców. Ten przypadek to przestroga dla wszystkich, którzy spędzają wolne dni nad wodą.

Polsat poinformował o tragicznych wydarzeniach w do jakich doszło w województwie pomorskim. W wodzie zaginęło dwóch nastolatków, do pomocy rzucono pięć zastępów straży. Niestety, nie przyniosły one zamierzonych rezultatów.

Polsat informuje o próbie uratowania pierwszego z zaginionych

Trzech nastoletnich chłopców korzystało z uroków wakacji i kąpało się w zatoce gdańskiej w miejscowości Brzeźno. Gdy jeden z nich wyszedł z wody, zauważył, że nie ma z nim jego kolegów. Nastolatek natychmiast zawiadomił służby, które rozpoczęły akcję poszukiwawczą. O poszukiwaniach poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Sytuacja była na tyle dramatyczna, że ratownicy potrzebowali wsparcia, dlatego koło godziny 13:00 WOPR poprosił o pomoc straż pożarną. Strażacy wysłali do pomocy aż pięć jednostek. 

Pierwszego z zaginionych, znaleźli ratownicy przebywający na pokładzie śmigłowca Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. WOPR wyciągnął go z wody na brzeg, tam podjęto próbę reanimacji 17-letniego nastolatka. Następnie przewieziono go do szpitala. Placówka po godzinie 17 poinformowała o śmierci pacjenta.

Gorączkowe poszukiwanie drugiego zaginionego

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do godziny 16:30 trwały poszukiwania drugiego z chłopców. Ratownicy w celu znalezienia 16-latka utworzyli przy molo "łańcuch życia" w którym przeszukiwali płytką wodę w okolicy molo. Co gorsza, w akcji poszukiwawczej przeszkadzał warunki pogodowe - wzburzone morze znacznie pogarszało widoczność w wodzie.

Po wielogodzinnym poszukiwaniach w końcu udało się znaleźć 16-latka. Niestety, chłopiec już nie żył - mimo wszelkich starań ratowników, akcja poszukiwawcza trwała za długo, aby dało się uratować zaginionego. To okropna tragedia, która powinna być przestrogą dla wszystkich, którzy wypoczywają nad wodą. czasem wystarczy chwila nieuwagi, by skutki zabawy przybrały fatalny obrót.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda polskiego Mam Talent była naprawdę popularna. Teraz gra w ostrych filmach dla dorosłych
  2. Nie żyje Krzysztof. Był synem znanego polskiego artysty. Okoliczności śmierci budzą przerażenie
  3. Sławomir z żoną okłamali fanów? Zaskakująca prawda o ich związku wyszła na jaw
  4. Widok rozrywający serce na pół. Tak wygląda grób legendarnej Kaliny Jędrusik, w której kochały się miliony Polaków
  5. W jednym z ostatnich wywiadów Wodecki wyznał coś niezwykłego. Wszyscy to przeoczyli
  6. To straszne, że nikt z tym nic nie zrobił. Anna Przybylska walczyła nie tylko z rakiem  

Źródło: Polsat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News