74-latka nagle przebudziła się w trakcie eutanazji, lekarka kazała rodzinie ją docisnąć. Media podały właśnie szczegóły oburzającej sprawy

74-latka nagle przebudziła się w trakcie eutanazji, lekarka kazała rodzinie ją docisnąć. Media podały właśnie szczegóły oburzającej sprawy Źródło: Unsplash/Cristian Newman

Polsat poinformował o mrożącej krew w żyłach sytuacji. Pacjentka obudziła się w trakcie trwania eutanazji. Rodzina musiała ją uspokajać, aby dokończyć zabieg.

Polsat podał informacje o lekarce, która prawdopodobnie popełniła błąd w trakcie przeprowadzania zabiegu eutanazji. Teraz za naruszenie protokołu może stanąć przed sądem. Sytuacja, do której doszło w holenderskim szpitalu, wzbudziła ogromne kontrowersje - pacjentka wybudziła się w trakcie zabiegu.

Polsat podał informacje o oburzającej sprawie w holenderskim szpitalu 

Wiadomo, że 74-latka już wcześniej wyraziła zgodę na zabieg. Podpisała oświadczenie, w którym zatwierdziła, że w sytuacji, kiedy będzie niezdolna do samodzielnego funkcjonowania, będzie można przeprowadzić na niej eutanazję. Sama stwierdziła, że chciałaby móc decydować, kiedy umrze.

Wiadomo, że kobieta zdecydowała się na to, kiedy wykryto u niej chorobę Alzheimera. Została oddana pod opiekę lekarzy - po jakimś czasie dwóch biegłych stwierdziło, że można ją poddać eutanazji. Jak jednak poinformował Polsat - nie konsultowano tej sprawy po raz kolejny z samą zainteresowaną. Sprawa tego, do jakiego momentu chora na demencję 74-latka mogła podjąć świadomą decyzję, wywołuje teraz niemałe kontrowersje w Holandii.

Pacjentka wybudziła się w trakcie trwania zabiegu eutanazji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W dniu, w którym miało dojść do śmierci pacjentki, przez kawę podano jej środki uspokajające. W trakcie miała obecna być jej rodzina. Kobieta miała być kompletnie zdezorientowana sytuacją, bo nie przeprowadzono z nią ostatecznej konsultacji. Co gorsza - w trakcie zabiegu przebudziła się i lekarka nakazała jej rodzinie przytrzymywać ją w łóżku, aby zabieg się powiódł. Teraz 68-letnia lekarz stanie przed sądem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje polski piłkarz ręczny. Samochód 34-latka zderzył się z sarną
2. Emerytura pomostowa z nowymi limitami. Zmiany już we wrześniu

- Lekarz stoi przed zarzutem przeprowadzenia eutanazji bez przestrzegania ścisłych wytycznych ustanowionych dla takiego procesu. To pierwszy tego typu przypadek w Holandii - poinformowała prokuratura.

Z kolei inna prokurator podała, że należy postawić pytanie, do kiedy lekarz powinien konsultować eutanazję z pacjentką cierpiącą na demencję, która wydała zgodę na zabieg dużo wcześniej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak wzruszająco o swoim mężu. Jej słowa łamią serca, dziś obchodziliby 3. rocznicę ślubu
  2. Dziennikarz TVN wylądował w SZPITALU. Przeszedł ciężką operację, jest podłączony do aparatury
  3. Nie było szans żeby uratować młodą parę. Kilka minut po ślubie na oczach mamy pana młodego doszło do tragedii
  4. Były mąż Marty Kaczyńskiej zobaczył w internecie obrazki pełne okrucieństwa. Nie wytrzymał, padły dosadne słowa
  5. Ten moment zmienił w życiu księżnej Diany wszystko. Zagadkowa śmierć jej kochanka do dzisiaj elektryzuje tłumy

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News