Policja przekazała pilne wieści dot. akcji ratunkowej chłopca nad polskim morzem w Polsacie. Niestety, są najgorsze z możliwych

Policja przekazała pilne wieści dot. akcji ratunkowej chłopca nad polskim morzem w Polsacie. Niestety, są najgorsze z możliwych Źródło: .

Polsat przekazał właśnie złe wieści o akcji ratunkowej, która rozpoczęła się wczoraj w Rewalu. Poszukiwano 13-letniego chłopca i jego opiekuna. Mimo błyskawicznej interwencji służb spełnił się najgorszy możliwy scenariusz.

Polsat przekazał informacje policji na temat akcji ratunkowej, którą służby podjęły wczoraj w Rewalu. Służby ratownicze przyjęły zgłoszenie w piątek około 19 - w niebezpieczeństwie były jedna osoba dorosła i troje dzieci. Niestety, policja nie przekazała dziś dobrych wiadomości.

Polsat informuje: akcja ratunkowa została zakończona

Miejscem zdarzenia była plaża w Rewalu. Jeden z plażowiczów, 42-letni mężczyzna, wszedł do wody z trójką dzieci, choć warunki były niebezpieczne. Wiał silny wiatr, na morzu dominowały wysokie fale. Tego dnia obowiązywał na wybrzeżu zakaz kąpieli.

Około 19.00 służby dostały zgłoszenie i rozpoczęły akcję ratowniczą. Dwoje dzieci, czternastoletnia dziewczyna i trzynastoletni chłopiec, uratowało się - dopłynęło na brzeg. W niebezpieczeństwie był trzynastolatek i jego opiekun. Dziś policja przekazała smutne wieści o przerwaniu akcji ratowniczej. Ekipa poszukiwawcza znalazła w wodzie ciało dziecka.

- O godzinie 4:50 w sobotę w Pobierowie wyłowiono ciało 13-letniego chłopca - poinformował Zbigniew Frąckiewicz z policji w Gryficach.

Jeszcze wczoraj wieczorem, ok. 21:20, z wody wyłowiono ciało 42-letniego mężczyzny, opiekuna dzieci.

Opiekun zignorował zakaz kąpieli. Apel o ostrożność

W piątek obowiązywał nad morzem zakaz kąpieli. Warunki były trudne - silny wiatr, wysokie fale i prądy wsteczne oznaczały, że wejście do wody zagrażało życiu. Od godziny 14 :na całym wybrzeżu wywieszono czerwone flagi. Opiekun trojga dzieci zignorował jednak zakaz i wszedł z nimi do wody. Jak podaje WOPR, stało się to po zakończeniu dyżuru ratowników. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W akcji ratowniczej brali udział ratownicy wodni i strażacy, a także policja oraz morska służba poszukiwawcza SAR. Teraz sprawę przejęła prokuratura. W Rewalu trwają czynności badawcze, mające na celu określenie wszystkich okoliczności wypadku. 

Służby nieraz apelowały już o zachowanie rozsądku podczas wypoczynku nad wodą. Także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa publikowało wskazówki, jakich zachowań nad morzem czy jeziorem unikać. Mimo to wciąż dochodzi do przypadków utonięć, których dałoby się uniknąć. 

  1. Bielsko-Biała: dwunastolatka urodziła. Lekarze byli zszokowani. Zawiadomili prokuraturę. Przerażające fakty
  2. Znany polski gwiazdor pokazał PARTNERA!! Cała Polska wstrzymała oddech, NIKT nie znał o nim prawdy
  3. Babcia wzięła kota do weterynarza, bo ponoć co miesiąc rodził młode. Rozwiązanie zagadki jest niesamowite
  4. Już jest potwierdzenie męża Kory! To bardziej upamiętni piosenkarkę, niż pomnik przy jej grobie
  5. Benedykt XVI niespodziewanie opuścił Watykan. Co z jego zdrowiem?
  6. Dominika Tajner ośmieszyła Wiśniewskiego. Zamieściła nagranie w internecie

Źródło: Polsat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu