Polsat przekazał zatrważające dane. W samej Polsce ponad 500 osób poniosło śmierć z tego powodu

Polsat przekazał zatrważające dane. W samej Polsce ponad 500 osób poniosło śmierć z tego powodu Źródło: unsplash.com Thomas Bormans

Polsat przekazuje koszmarne informacje. Jedynie w samej Polsce śmierć poniosło ponad 500 osób. Dane są zatrważające, służby okazały się bezsilne mimo natychmiastowej interwencji.

Polsat podał możliwie najgorsze dane. Na przestrzeni ostatnich miesięcy nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, że liczba podobnych tragedii jest tak ogromna i niestety, z każdym dniem rosła. Tysiące osób straciło kogoś bliskiego w wyjątkowo przykrych okolicznościach - powód zawsze był ten sam. 

Zginęło ponad 500 osób. Polsat przekazał makabryczne dane 

Jak donosi Polsat News.pl, bilans pożarów z roku 2019 jest zatrważający - mowa o ponad 153 tysiącach. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej podała, że z 153 516 pożarów 32 tysiące stanowiły pożary obiektów mieszkalnych, ponad 38 tysięcy - upraw, niespełna 9 tysięcy - lasów, a blisko 10 tysięcy - różnego rodzaju środków transportu. Niestety, koszmarnych wiadomości jest o wiele więcej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z przekazywanych danych wynika, że w wyniku pożarów łącznie śmierć poniosły 503 osoby, a 3781 zostało rannych. Rodziny straciły bliskich, choć straż pożarna robiła co mogła, by obrócić jeszcze tragiczny bieg historii. Aż trudno uwierzyć, że przedstawione wcześniej liczby dotyczą ofiar jedynie z Polski i tylko z jednego powodu. Jeżeli mówić również o wypadkach drogowych, utonięciach i wielu innych czynnikach liczba wzrasta kilkukrotnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wielu Polaków pogrążonych w żałobie. W tragicznym wypadku zginął 25-letni Dominik

2. Sześcioraczki z Tylmanowej otrzymają niemal milion złotych pomocy na leczenie. Spadła na nie fala hejtu

W rozmowie z dziennikarzem Polsatu rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak zwrócił uwagę, że w zestawieniu z rokiem 2018 liczba pożarów w 2019 wzrosła o nieco ponad 4 tysiące. Zaznaczył także, że w roku ubiegłym w interwencjach związanych z rozprzestrzeniającym się ogniem brało udział ponad 1,6 miliona strażaków. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Produkty o działaniu pobudzającym. Stanowią ciekawą alternatywę dla kawy 
  2. Z ostatniej chwili: Robert Lewandowski kontuzjowany. Nie zagra przez dłuższy czas
  3. Ogromny dramat, morze łez, totalna rudera. Katarzyna Dowbor musiała natychmiast zareagować
  4. Beagle podbiegł do łóżeczka małego dziecka. Chwilę potem stało się niepojęte, mama musiała od razu zareagować
  5. Pitbull zapłodnił husky. Ich szczeniaki wyglądają oszałamiająco, to nie jest fotomontaż
  6. 99% ludzi nie rozpozna po żółtku i białku, które jajko jest najzdrowsze. Nr 1, 2 czy 3?

Źródło: polsat news

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News