Polsat poinformował o śmiertelnym wypadku w Tatrach. Okropne doniesienia

Polsat poinformował o śmiertelnym wypadku w Tatrach. Okropne doniesienia Źródło: .

Polsat przekazał informacje o śmiertelnym wypadku, do którego doszło w Tatrach. Zginął doświadczony wspinacz, który miał już za sobą wyprawy na takie szczyty, jak Matterhorn, Elbrus czy Kazbek.

Polsat przekazał bardzo smutne wieści z Tatr. W nocy z poniedziałku na wtorek, w śmiertelnym wypadku zginał doświadczony wspinacz. Młody mężczyzna był policjantem i ratownikiem górskim, wspinał się nie tylko w Polsce. Na swoim koncie miał zdobycie m.in. Elbrusa.

Polsat poinformował o szczegółach tragicznej śmierci doświadczonego wspinacza

Mężczyzna spadł z dużej wysokości podczas wspinaczki na Kazalnicę Mięguszowiecką. Był policjantem oraz ratownikiem Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obrażenia, które odniósł, były na tyle poważne, że niestety nie udało się go uratować. Nie był przypadkowym turystą, na swoim koncie miał kilka poważnych wypraw górskich. Wcześniej zdobył m.in. szwajcarski szczyt Matterhorn.

- Od 2014 roku dbał o ludzkie bezpieczeństwo nie tylko jako policjant, ale jako ratownik GOPR Grupy Beskidzkiej, niosąc pomoc turystom w górach - podał rzecznik prasowy komendy wojewódzkiej policji w Suchej Beskidzkiej Wojciech Copija.

 Informację o tragicznej śmierci w górach na swoim Facebooku opublikowała zakopiańska policja. Koledzy policjanta z lokalnych komisariatów łączą się w bólu z rodziną zmarłego mężczyzny.

- Kierownictwo, policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną - napisano na stronie komendy.

Polsat przekazał, że akcja ratunkowa trwała do godziny 7:00 rano

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, 27-letni mężczyzna spadł z dużej wysokości w rejonie Czarnych Stawów. W akcji ratunkowej brało udział 14 ratowników, a trwała do godziny 7:00 rano. Niestety alpinista zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

- Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy ok. godz. 23. Jedna z osób biwakujących na szczycie Kazalnicy Mięguszowieckiej spadła prawie 500 metrów w stronę Czarnych Stawów. Niestety obrażenia, których doznała, okazały się śmiertelne - przekazał redakcji "Polsat News" Kamil Suder z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Aktualnie w Tatrach, powyżej wysokości 1900 m n.p.m., obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Ratownicy TOPR przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności przy zdobywaniu szczytów w tak niepewnych warunkach pogodowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Agata Duda przejęła mikrofon i wystosowała apel do Polaków. Potrzebna jest pomoc
  3. Koniec z nudną panierką z bułki tartej. Dzięki nowej panierce kotlety schabowe będą tak pyszne, jak nigdy wcześniej
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć  
  5. Możesz otrzymać tzw. SPECJALNĄ rentę, nawet jeśli nie spełniasz kryteriów. Jest na to sposób

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News