Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Wszystko zacznie się już dzisiaj, duże zagrożenie

Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Wszystko zacznie się już dzisiaj, duże zagrożenie Źródło: Pikio.pl

Polsat przekazał pilne ostrzeżenie, z którym powinni zapoznać się wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Wszystko zacznie się już dzisiaj. Polacy są w ogromnym niebezpieczeństwie. Warto przygotować się na to, co wydarzy się już za kilka godzin. Nie wolno zlekceważyć tego apelu, sytuacja będzie bardzo poważna.

Według informacji przekazanych przez Polsat, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem aż dla dwunastu województw. Sytuacja będzie bardzo poważna. Możemy spodziewać się gwałtownych nawałnic, silnego wiatru i obfitych opadów. Nieprzewidywalne warunki atmosferyczne mogą wystąpić podczas najbliższych godzin. Lepiej przygotować się już teraz.

Polsat poinformował o dużym niebezpieczeństwie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w niebezpieczeństwie związanym z warunkami atmosferycznymi znajdą się mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego świętokrzyskiego i podkarpackiego. W tych rejonach można spodziewać się silnych wiatrów, burz oraz intensywnych opadów deszczu i gradu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA:

Na zachodzie i południu kraju początek dnia będzie spokojny, ale później sytuacja pogodowa ulegnie gwałtownej zmianie. Europa zachodnia, północno-wschodnia oraz częściowo centralna znajduje się pod wpływem wyżów, które wiążą się z podwyższonym ciśnieniem atmosferycznym, które wyniesie dziś wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać. Możemy spodziewać się gorącego dnia, słupek rtęci w niektórych regionach sięgnie nawet 29 stopni. Najcieplej będzie w województwie mazowieckim i w Wielkopolsce. Najniższe temperatury zanotują mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, gdzie termometry wskażą 25 stopni.

W późniejszych godzinach sytuacja pogodowa ulegnie gwałtownemu pogorszeniu. Właśnie ogłoszono pilny komunikat. Polsat poinformował, że meteorolodzy przewidują wystąpienie gwałtownych wiatrów, których prędkość sięgnie nawet 80 km/h. Opady deszczu będą sięgać 30 mm, a miejscowo nawet 40 mm. Lokalnie może pojawić się także grad. Warunki takie utrzymają się także w poniedziałek.

Dzisiaj grzeje: 1. Trwa pilna akcja służb. Sytuacja jest coraz gorsza

2. Przyłapali Szumowskiego w intymnej sytuacji. Wiadomo, gdzie zniknął przed mediami

3. Wierzy w nie mnóstwo osób, a są kompletną nieprawdą. Mity na temat kleszczy, które mogą wpędzić nas w kłopoty

- Nie ma żadnych przesłanek wskazujących na motywację polityczną lub religijną sprawcy - po

Zagrożenie pierwszego stopnia oznacza, że można spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących spowodować szkody materialne. Możliwe jest także zagrożenie życia. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów, które pojawiają się na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki wodnej, a także monitorowanie rozwoju sytuacji pogodowej. Zasadnym będzie pozostanie w domach i zabezpieczenie mebli ogrodowych oraz roślin. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielki dramat Michała Szpaka. Stracił wszystko, fani są zdruzgotani
  2. Adam Małysz został upokorzony przez swojego fana. Mistrz wyznał całą prawdę, wyjątkowo smutne
  3. Przez koronawirusa Małysz zniknął z mediów. Ujawniono powód, bardzo przykre
  4. Dopiero teraz ujawniono ostatnie życzenie Pawła Królikowskiego. Bliscy nie mogli powstrzymać łez
  5. Kobieta odwiedzała grób bliskich, gdy usłyszała przerażające dźwięki. Chwilę później ziemia zaczęła się ruszać pod jej stopami
  6. Nie mieli żadnych szans, wszyscy nie żyją. Służby przekazały druzgocącą wiadomość z polskiej miejscowości
  7. Zatrważające sceny nad Bałtykiem. Pilna ewakuacja 200-kilogramowego mężczyzny
  8. Tragiczna sytuacja Radosława Majdana. Media obiegły zatrważające doniesienia
  9. Żałobnicy nie wierzyli własnym oczom. W trumnie zaczęły się dziać niebywałe rzeczy, wszystko się nagrało

Źródło: Polsat News/Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News