Porażająca wiadomość o urodzonych pięcioraczkach w Polsacie. Jest bardzo źle, trwa dramatyczna walka

Porażająca wiadomość o urodzonych pięcioraczkach w Polsacie. Jest bardzo źle, trwa dramatyczna walka Źródło: .

Polsat przekazał właśnie niepokojące informacje o stanie zdrowia narodzonych niedawno pięcioraczków. Jest źle, lekarze walczą o ich życie. To najgorsze wiadomości dla świeżo upieczonych rodziców.

Polsat podał właśnie złe wiadomości. Chodzi o stan zdrowia nowonarodzonych pięcioraczków. Maluchy, które przyszły na świat w Bytomiu, są skrajnymi wcześniakami. To właśnie zbyt wczesne urodzenie powoduje problemy ze zdrowiem. Maleństwa mogą nawet nie przeżyć.

Polsat informuje o stanie zdrowia pięcioraczków. Lekarze walczą o ich zdrowie

Dzieci, czterej chłopcy i jedna dziewczynka, urodziły się we wtorek rano w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Było to spore wydarzenie - o ich przyjściu na świat poinformowała na Twitterze sama minister zdrowia, Bożena Borys-Szopa. Informacja o wyjątkowych narodzinach szybko obiegła media. Niestety, teraz pojawiły się nowe, niepokojące wiadomości. Stan zdrowia dzieci nie jest dobry i wymagają one teraz szczególnej opieki lekarzy.

Główną przyczyną problemów jest skrajne wcześniactwo. Poród nastąpił bowiem już na przełomie 24. i 25. tygodnia ciąży. Drugim problemem jest, jak to często bywa w przypadku ciąż mnogich, niska wagi noworodków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Stan dzieci z powodu skrajnego wcześniactwa jest ciężki. Ze względu na powagę sytuacji prosimy dziennikarzy, żeby w ciągu najbliższych trzech tygodni nas nie odwiedzać i nie monitować - poinformowała w środę Krystyna Nickel-Łukomska, zastępczyni dyrektora ds. lecznictwa. 

Dzieci, które nazywają się Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon, znajdują się teraz pod ścisłą opieką lekarzy. Podobny przypadek miał miejsce kilka miesięcy temu, gdy w Krakowie urodziły się sześcioraczki. Wówczas ciąża zakończyła się 11 tygodni przed terminem. Maluchy po urodzeniu trafiły pod kontrolę lekarzy, jedno z dzieci zostało podłączone do respiratora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Krystyna Pawłowicz zdradziła kompromitujące informacje o znanej polskiej aktorce. To był cios poniżej pasa. Internauci są w szoku
  2. Ujawniono zdjęcie młodej Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nie uwierzycie, jak wyglądała kiedyś. Była ZNIEWALAJĄCO piękna
  3. Dominika Tajner ośmieszyła Wiśniewskiego. Zamieściła nagranie w internecie
  4. Dieta zupowa jest niesamowita! Nadzwyczajne efekty robią wielkie wrażanie na wszystkich
  5. Ledwo trzymała się na nogach, gdy ludzie rozpoznawali jej twarz aż przystawali. To wielka gwiazda disco polo!
  6. Policja przekazała pilne wieści dot. akcji ratunkowej chłopca nad polskim morzem w Polsacie. Niestety, są najgorsze z możliwych

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News