Polsat przekazał pilny alarm szefa GIS. Produkt używany przez Polaków jest toksyczny, wyniszcza organizm

Polsat przekazał pilny alarm szefa GIS. Produkt używany przez Polaków jest toksyczny, wyniszcza organizm Źródło: .

Polsat nagłośnił sprawę toksyczności produktu niezwykle często używanego przez Polaków. Jest trujący i doprowadza organizm do ruiny. Alarm w tej sprawie po raz pierwszy podniósł Główny Inspektor Sanitarny.

Dzisiaj w południe Polsat News opublikował stanowisko szefa GISu w sprawie konsekwencji używania e-papierosów. Jarosław Pinkas nie ma wątpliwości - stosowanie e-papierosów jest dla zdrowia bardzo wyniszczające. Główny Inspektor Sanitarny zauważa, że istnieją przypadki zatruć płynem do e-papierosów zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Mówi także, substancje znajdujące się w nich mogą być toksyczne.

Polsat informuje, że w USA odnotowano już 47 przypadków zgonów spowodowanych używaniem e-papierosów

Pinkas na łamach Polsatu przedstawił porażające dane - w Stanach Zjednoczonych aż 47 osób zmarło w wyniku używania papierosów elektronicznych. Zarejestrowano także 2290 przypadków ostrej niewydolności oddechowej z ich powodu. Szef GIS-u mówił też o zespole EVALI - syndromie, na który zapadają użytkownicy e-papierosów.

Póki co w Polsce odnotowano jeden śmiertelny przypadek, ale biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej ludzi sięga po e-papierosy, statystyki mogą wyglądać wkrótce znacznie gorzej. Z kolei minister rozwoju zwrócił uwagę na to, że Polska jest jednym z krajów Unii Europejskiej o najniższych akcyzach na papierosy i alkohol. Z wyrobów tytoniowych obecnie korzysta co piąty Polak. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mamy jedno wielkie marzenie: żeby Polska była wolna od tytoniu w 2030 roku - mówił szef GIS-u. Jednocześnie zauważył, że obecność na rynku e-papierosów nie rozwiązuje sprawy polepszenia kondycji zdrowotnej Polaków. Obecnie trwa debata medyczna, czy w kontekście tego produktu rzeczywiście można mówić, że jest mniejszym złem. 

Drastycznie wzrosła liczba nastolatków sięgających po e-papierosy

Według Pinkasa w ciągu ostatnich 8 lat aż sześciokrotnie wzrosła liczba nastolatków, którzy spróbowali e-papierosa. Podobno co trzeci uczeń w wieku 15-19 lat korzysta z nich regularnie, a ponad połowa paliła chociaż raz.

- Młodzież traktuje e-papierosy jako mniejsze ryzyko i zupełnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że są to narzędzia do uzależnienia od różnych substancji, głównie od nikotyny - podkreślał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. IMGW pilnie alarmuje, już dzisiaj sytuacja będzie fatalna. 5 województw zagrożonych

W Stanach Zjednoczonych Donald Trump z małżonką prowadzą na Twitterze krucjatę i ostrzegają młodzież przed konsekwencjami palenia papierosów elektronicznych. Prezydent USA proponuje, by e-papierosy były legalne od 21. roku życia. Podobnie w Polsce, temat e-papierosów coraz częściej staje się przedmiotem akcji społecznych. Jedną z nich jest krótkometrażowy film "Jak nie puścić życia z dymkiem" uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawniono poszczególne wyniki głosowania na Eurowizji, wiadomo od kogo Polska dostała najwięcej głosów. Niebywałe, nikt by się nie spodziewał
  2. Wyciekł ścinający z nóg wywiad z Viki Gabor sprzed Eurowizji. Wyjawił co zrobi, jeśli wygra
  3. Prosty przepis na ciasto lepsze niż zwykły makowiec dzięki tajnemu składnikowi! Jest lekkie i aksamitne, zrobi furorę na świątecznym stole
  4. Odkopano niezwykłe zdjęcie Rydzyka z młodości, nie wygląda jak ksiądz. Tajemnicza historia redemptorysty
  5. Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacer

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News