Tragedia, wszystko zawalone. Nagle runęła kamienica w centralnej Polsce

Tragedia, wszystko zawalone. Nagle runęła kamienica w centralnej Polsce Źródło: Zdjęcie internauty

Polsat przekazał pilne informacje wprost z centralnej części Polski. W środku miasta, na oczach gapiów, runęła kamienica. Wszystko trwało zaledwie kilkanaście sekund, na miejscu intensywnie pracują służby.

Polsat poinformował o tragedii, która rozegrała się w Łodzi. Policja, Straż Pożarna oraz pogotowie ratunkowe mają pełne ręce roboty. Ruch w okolicy budynku został wstrzymany.

Polsat przekazał szczegółowe informacje na temat tragedii

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, a za nią Polsat, podzieliły się informacją o tragedii w centrum miasta. Zawaliło się skrzydło kamienicy o numerze 29 przy ulicy Rewolucji 1905 roku zawaliła się. Strażacy od dłuższego czasu przebywają na miejscu zdarzenia, by odnaleźć ewentualne przysypane przez gruz osoby.

Na miejscu pracują 4 zastępy PSP, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza "Łódź" oraz Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Łódź-Jędrzejów. Ruch na ulicy został całkowicie wstrzymany, a autobusy skierowane na trasy objazdowe. Głos zabrał rzecznik łódzkiej Straży Pożarnej mł. og. Łukasz Górczyński.

- Nikt spośród pracowników, którzy prowadzili tam prace budowlane nie został poszkodowany. Jednak w przyległych murowanych komórkach mogły przebywać osoby bezdomne. Na razie jednak nie możemy wpuścić do kamienicy strażaków, służby inżynieryjne sprawdzają, czy budynek jest stabilny - powiedział Górczyński.

To nie pierwsza katastrofa w tej części miasta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak się okazuje, nie było to jedyne w ostatnim czasie przy ulicy Rewolucji 1905 roku  zawalenie kamienicy. Na początku września runęły trzy stropy kamienicy, która przylega do zawalonego dziś budynku. Trwały w niej prace rozbiórkowe przed remontem, który miał rozpocząć się za kilka dni. Na wniosek Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego zdecydowano się jednak rozebrać budynek później.

Dzisiaj grzeje: 1. Zgwałcona 13-latka trafiła do szpitala. Kiedy wróciła do domu, czekał na nią list. Wolałaby go nigdy nie dostać

2. Suczka zaszła w ciążę, jej brzuch nie przestawał rosnąć. Gdy doszło do porodu, poznali nieprawdopodobną prawdę, nigdy tego nie zapomną

- Musieliśmy wówczas ewakuować mieszkańców leżącej obok kamienicy, bo obawialiśmy się, że frontowa ściana budynku może runąć w ich stronę. Tym razem zawaliła się ściana z tyłu kamienicy, nie ma więc takiego zagrożenia - dodał Górczyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz meble jeszcze z PRL? Pod żadnym pozorem ich nie wyrzucaj, mogą być warte FORTUNĘ
  2. Legendarna polska aktorka rzuciła karierę dla miłości. Później zginęła w TRAGICZNYM wypadku
  3. Przez wiele lat bezskutecznie starali się o dziecko. Dopiero jak poszli do lekarza, zdumiony wyjawił im, co robią źle
  4. Mąż domagał się zbliżenia od Justyny, która dopiero co urodziła. Odmówiła mu i usłyszała tak bezczelne słowa, że się go brzydzi
  5. Szczeniak urodził się z dwoma jamami ustnymi. Weterynarze oniemieli, jak zobaczyli, gdzie znajduje się druga

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News