Premier wprowadził II stopień alarmowy w całym kraju. Obowiązuje już od jutra

Premier wprowadził II stopień alarmowy w całym kraju. Obowiązuje już od jutra Źródło: pikio

Polsat News przekazał właśnie wiadomość o wprowadzeniu II stopnia alarmowego na terenie całego kraju. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, ma obowiązywać już od jutra. Wiemy, czego dotyczy i przez ile czasu będzie obowiązywać.

Polsat oraz inne media nagłaśniają informacje, które przekazał za pomocą mediów społecznościowych zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. II stopień alarmowy dotyczy całego kraju i wszystkich Polaków.

Polsat przekazał wiadomości wprost z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Już 28 czerwca Polacy pójdą do urn, inni zagłosują korespondencyjnie. Wobec wyborów prezydenckich, których I tura odbędzie się za 3 dni, premier Mateusz Morawiecki wprowadził II stopień alarmowy BRAVO-CRP. Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, określił, do kiedy będzie obowiązywać.

- Premier na terenie całego kraju wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP (drugi w czterostopniowej skali dotyczący bezpieczeństwa teleinformatycznego). Obowiązuje od 26 czerwca, od godz. 00:01, do 29 czerwca do godz. 23:59. Wprowadzenie stanu alarmowego ma związek z wyborami prezydenckimi w RP - napisał na Twitterze Grzegorz Świszcz.

Administracja publiczna musi być uczulona na każdy niepokojący sygnał

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Stopnie alarmowe dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni i wyróżnia się ich cztery rodzaje: ALFA, BRAVO, CHARLIE i DELTA. Wprowadza się je podczas ważnych wydarzeń, międzynarodowych konferencji z udziałem głów państw czy np. podczas wyborów. Drugi stopień BRAVO-CRP został wprowadzony, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym, który bezpośrednio odnosi się do systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów teleinformatycznych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej lub w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne informacje, nie żyje skoczek narciarski. Zmarł na skutek obrażeń po wypadku na skoczni

2. Krzysztof Jackowski odpowiedział na pytanie, które dręczy nas wszystkich. Dotyczy śmierci

W związku z decyzją premiera organy administracji publicznej oraz kierownicy służb i instytucji właściwych w sprawach bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego powinny być szczególnie wyczuleni na niepokojące sygnały. Dotyczą one m.in. naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej. Powinny zostać wprowadzone specjalne procedury, sprawdzanie stanu bezpieczeństwa systemów czy kanałów łączności. Wszystko po to, żeby wybory odbyły się bez żadnych przeszkód i problemów, przez które potem trzeba byłoby nawet unieważnić głosowanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niestety, nadeszła 2 fala, źle się dzieje. Sklepy właśnie wprowadzają limity na makaron, mąkę, mleko, papier inne, porażające doniesienia z Australii
  2. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka
  3. Ambasada RP przekazała tragiczne wiadomości. Niestety, nie żyje Mirosław Rowicki
  4. Uwaga. Polacy masowo dostają dzisiaj SMS z pilnym ostrzeżeniem, znamy jego treść
  5. Zapadła decyzja ws. kwarantanny dla Polaków. Od 15 lipca nowe zasady
  6. TVP nagle przekazuje wstrząsające informacje. Włos się jeży, cała Polska wstrzymała oddech

Źródło: Polsat News, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News