Zwycięzca "TzG" Damian Kordas cierpi na koszmarną chorobę. Umiera na nią 30 tysięcy Polaków rocznie

Zwycięzca "TzG" Damian Kordas cierpi na koszmarną chorobę. Umiera na nią 30 tysięcy Polaków rocznie Źródło: instagram.com/damiankordas/

Polsat zakończył na dobre 10. edycję "Tańca z gwiazdami". Pozostaje czekać do przyszłego roku na kolejną, 11. już edycję. W mediach tuż po zwycięstwie Damiana Kordasa pojawiły się niepokojące doniesienia odnośnie stanu jego zdrowia.

Polsat nie komentuje, z czym zmaga się zdobywca Kryształowej Kuli. Dziennikarze dowiedzieli się jednak, że to nieuleczalna choroba, co roku zagrażająca tysiącom Polaków.

Polsat zakończył 10. edycję tanecznego show. Zwycięzca zmaga się z koszmarną chorobą

Damian Kordas to zwycięzca 10. polsatowskiej edycji Tańca z gwiazdami. 26-latek wraz z Janją Lesar pokonał Barbarę Kurdej-Szatan tańczącą z Jackiem Jeschke. Zwycięzca Master Chefa codziennie zmaga się jednak z chorobą, a treningi i występy nie były dla niego łatwym wyzwaniem. Na przypadłość młodego kucharza umiera w Polsce 30 tysięcy osób rocznie.

Okazało się, że Damian Kordas już podczas nagrań do programu kulinarnego musiał coś jakiś czas schodzić z planu. Spowodowane to było cukrzycą. Gwiazdor Polsatu musiał regularnie mierzyć poziom cukru we krwi, miał też przy sobie pompę insulinową. Musi stosować odpowiednią dietę, co przy gotowaniu w Master Chefie mogło mu tylko przeszkadzać. Dał jednak radę i pokonał wszystkich z łatwością.

Cukrzyca powoduje co roku śmierć około 30 tysięcy Polaków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z powodu cukrzycy i jej powikłań umiera rocznie 30 tysięcy osób w Polsce. W 2017 roku bezpośrednio z powodu tej choroby odeszło 8 tysięcy osób. Jednak to powikłania potrafią pokonać organizm w zawrotnym tempie. W 2017 roku z tych powodów zmarło 26 tysięcy osób. Aż 70% powikłań stanowiły choroby sercowo-naczyniowe.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie
2. Zdjęcie odbiera mowę. Tak wygląda grób Leona Niemczyka tuż przed 13 rocznicą śmierci

Statystyki pokazują, że w Polsce na cukrzycę choruje około 3 milionów osób. Szacuje się, że 85-90% cierpi na cukrzycę typu 2. Osoby z tą chorobą żyją średnio o kilka lat krócej w porównaniu do osób zdrowych. Dzieje się tak głównie dlatego, ponieważ polska służba zdrowia nie ma opracowanej długofalowej strategii walki ze schorzeniem. Leki, które miałyby pomóc w leczeniu powikłań naczyniowo-sercowych nie są refundowane, wielu osób - głównie starszych - po prostu na nie nie stać. Stąd wzrastająca liczba zgonów u osób po 60. roku życia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVN przekazuje właśnie widzom naglące wiadomości IMGW o zagrożeniu pogodowym w połowie Polski. Nie jest dobrze
  2. Byłej żonie Marcinkiewicza puściły wszystkie nerwy. Nagle ujawniła koszmar gorszy niż jej małżeństwo
  3. Seria dramatycznych nocnych akcji ratunkowych w polskich miejscowościach. Informacje są tragiczne
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Premier zdradził plany dotyczące 14. emerytury. Pozostawił jednak jedną istotną niewiadomą

Źródło: Wizaż

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News