Trwa "narodowa kwarantanna". Dziesiątki tysięcy kontroli w ciągu 24 godzin, ponad 300 osób do ukarania

Trwa "narodowa kwarantanna". Dziesiątki tysięcy kontroli w ciągu 24 godzin, ponad 300 osób do ukarania Źródło: .

Polsat przekazał nieprawdopodobne informacje. Policja osobiście kontroluje "narodową kwarantannę". W ciągu 24 godzin ukarano ponad 300 osób.

Jak donosi Polsat, służby mundurowe nieprzerwanie kontrolują Polaków. "Narodowa kwarantanna" początkowo miała trwać dwa tygodnie, jednak w ostatnich dniach prezydent RP przedłużył ją do świąt Wielkanocnych. Oznacza to, że do tego czasu mieszkańcy powinni ograniczyć wyjścia z domów do absolutnego minimum oraz unikać kontaktów z innymi ludźmi. Tylko tak radykalne kroki mogą pomóc zwalczyć epidemię i zahamować kolejne zarażenia. Rząd zatem nie tylko regularnie przypomina o stosowaniu się do wszelkich zaleceń, ale także kontroluje, czy rodacy rzeczywiście ich przestrzegają.  

Polsat podaje zdumiewające wieści. W ciągu doby służby przeprowadziły dziesiątki tysięcy kontroli 

By walka z koronawirusem była skuteczna prezydent Andrzej Duda zadecydował w ostatnich dniach o wydłużeniu "narodowej kwarantanny". Chorych z każdym dniem przybywa, dlatego teraz stosowanie się do zaleceń rządu jest szczególnie ważne. Należy również wspomnieć, że wśród "zwykłych obywateli", którzy powinni zostać w domach, są również osoby objęte przymusową kwarantanną, jak chociażby ci, którzy w ostatnich dniach wrócili z zagranicy lub mieli kontakt z zarażonymi. Ich przebywanie w izolacji jest bardzo znaczące. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja zatem każdego dnia osobiście kontroluje, czy aż 67 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie stosuje się do wytycznych. Polsat podaje, że ciągu ostatniej doby służby skontrolowały dokładnie 67 274 osób. Co więcej, w 339 przypadkach zaobserwowano uchybienia, dlatego każda z tych osób zostanie poddana karze. Więcej o tym dla Polsat News powiedział rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażenie potwierdzono u 12-latki. Dziewczynka jest w stanie krytycznym

2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju

- Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 67 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. W 339 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia, w naszej ocenie kwalifikujące się na wdrożenie czynności mających na celu pociągnięcie do odpowiedzialności prawnej w związku z niestosowaniem się do obostrzeń określonych w kwarantannie - powiedział dla Polsat News Mariusz Ciarka. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 30 nowych przypadków koronawirusa. Ilość ofiar śmiertelnych również rośnie
  2. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  3. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  4. Krzysztof Krawczyk pogrążył się w smutku. Informacja o śmierci była zupełnie niespodziewana
  5. Pokazała, jak wygląda test na koronawirusa. Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: polsat news

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News