Druzgocąca wiadomość Polsatu. 11 Polaków nie żyje, 118 rannych

Druzgocąca wiadomość Polsatu. 11 Polaków nie żyje, 118 rannych Źródło: .

Polsat przekazał druzgocącą wiadomość. Według oficjalnych wiadomości zmarło już 11 Polaków, a ponad 110 zostało rannych. Bilans zwiększa się z godziny na godzinę.

Polsat w okresie przedświątecznym przekazuje nie tylko przerażające wiadomości z Polski, ale apeluje o zachowanie ostrożności. Życie straciło 11 osób, ich rodziny będą obchodzić okrutnie smutne święta.

Polsat: nie żyje 11 osób

Polsat poinformował o wypadku, który powinien dać innym kierowcom do myślenia. Dziś, 22 grudnia, na 137 kilometrze autostrady A4 w pobliżu Kątów Wrocławskich doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

- Ruch jest mocno wzmożony. Byliśmy około godz. 10 świadkami kolizji, ale niegroźnej. W pobliżu Kątów Wrocławskich samochód uderzył w barierkę. Zniszczone auto stało na prawym pasie, blokując ruch, mniej więcej do godziny 11:30 trwały tam utrudnienia - mówił reporter Polsatu, Piotr Kaszuwara.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po wypadku pas w kierunku Wrocławia został mocno zablokowany. Powstał kilkukilometrowy korek, na miejsce przyjechała policja, dwa zastępy straży pożarnej i pomoc drogowa.

Kolizja samochodu osobowego mogła skończyć się o wiele poważniej - inne auta również mogłyby zostać uszkodzone. Polsat tym samym informuje, że tylko w samą sobotę 21 grudnia, na drogach zginęło 11 osób, a 118 zostało rannych. To przerażające liczby, święta się jeszcze nie zaczęły, a Polacy zaczną masowo podróżować do domów dzień przed Wigilią.

Policja apeluje i wręcz błaga o zachowanie ostrożności. Życie jest kruche

- Niech na drogach nad emocjami i bezmyślnością górę weźmie zdrowy rozsądek, przewidywalność i kultura, która na pewno przełoży się na komfort z jazdy (...) powinniśmy do tej podróży odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim zadbajmy o stan techniczny naszego pojazdu. Zimowe opony, płyn do spryskiwaczy, odszronione szyby, trasy alternatywne, stan psychofizyczny kierujących, a zwłaszcza przestrzeganie przepisów drogowych będą kluczowe w bezpiecznym dotarciu do celu - zaapelowała Komenda Główna Policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Kasia Cichopek jest w ciąży? Nowe zdjęcia mówią WSZYSTKO
2. Nie żyje legenda piłki nożnej. Grał w historycznym remisie Polaków na Wembley

Funkcjonariusze policji będą widoczni na autostradach, drogach szybkiego ruchu, a także na zwykłych drogach gminnych i powiatowych. Będą bacznie badać każdy pojazd - od prędkości, po potrzebne wyposażenie takie jak trójkąt, kończąc na trzeźwości kierowcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poszukiwana osoba, która wyrzuciła ciężarną suczkę z samochodu. "Zaczęły się świąteczne porządki"
  2. Instalacja gazowa może przysporzyć mnóstwo problemów. Będziesz mógł nawet stanąć przed sądem
  3. Pierwszy dzień zimy zaskoczył nawet synoptyków. IMGW już szykuje się do wydania alertów pogodowych
  4. Syn Maryli Rodowicz wypowiedział się na temat rozwodu rodziców. Bolesne słowa dla każdej matki
  5. Na Pomorzu tata zabił 5-letnią Milenkę. Nie poszedł do więzienia, mieszkańcy zamarli

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News