Polsat premier Mateusz Morawiecki
istockphoto.com XiFotos
Joanna Szwalikowska - 22 Października 2020

Mateusz Morawiecki na antenie Polsatu przedstawił druzgocącą wizję dot. Polaków. Wszystko poszło na żywo

Mateusz Morawiecki pojawił się w środę na antenie Polsatu. Niestety, jak się okazało, miał do przekazania druzgocące wieści dla wszystkich Polaków. Nikt nie spodziewał się tak smutnych informacji.

Premier Mateusz Morawiecki w środę gościł na antenie Polsatu. Niestety, nie miał do przekazania dobrych wieści. Przedstawił druzgocącą wizję dotyczącą wszystkich Polaków. Nikt nie spodziewał się, że padną takie słowa.

Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećPielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczećCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki na antenie Polsatu przekazał druzgocące wieści dla Polaków

- Trzeba się przygotować na być może trzecią falę, czwartą falę epidemii koronawirusa - w środę przekazał w Polsat News premier Mateusz Morawiecki. Polacy są wstrząśnięci jego słowami. Niedawno rozpoczęła się druga fala zachorowań, tymczasem rząd zapowiada już, że czekają nas kolejne. Premier zapewnił jednak, że w momencie, kiedy tylko szczepionka powstanie, stanie się dostępna również dla Polski.

- Czerwona strefa będzie obowiązywać na terenie całej Polski - mówił premier Mateusz Morawiecki na antenie Polsat News. Prawdopodobnie taki stan rzeczy nastąpi od soboty. Co to dla nas oznacza? Jeśli strefy czerwone zostaną wprowadzone na terenie całego kraju, wszyscy Polacy zostaną objęci najostrzejszymi możliwymi restrykcjami, jakie do tej pory wprowadzono. Jednym z nich może być np. zupełny zakaz organizacji imprez okolicznościowych, jak np. wesela.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Podczas rozmowy w Polsat News premier został również zapytany o to, jak długo polska gospodarka będzie w stanie wytrzymać funkcjonowanie w ramach nowych obostrzeń, które wprowadził rząd w ramach strefy czerwonej. Niektóre branże obawiają się, że ich biznesy nie wytrzymają nowych ograniczeń i skończy się to dla nich bankructwem.

- Na razie zakładamy następujący scenariusz: trzeba się przygotować na być może trzecią falę, czwartą falę. Kiedy będzie szczepionka? Tego nie wiemy. Drugi, może trzeci kwartał przyszłego roku - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że Polska należy do tych państw Unii Europejskiej, które już wpłaciły odpowiednią kwotę i są zapisane do kolejki państw, które równocześnie otrzymają szczepionkę w momencie, kiedy tylko ona powstanie. Zapewnił więc, że kiedy tylko szczepionka stanie się dostępna, będzie dostępna również dla Polaków.

- Jeżeli okaże się, że w ciągu kilku tygodni, trzech, czterech następuje opanowanie epidemii (...) (że mamy do czynienia) z wypłaszczeniem tej fali i także przesunięciem tej fali, które spowoduje, że nauczymy się ponownie żyć w reżimie sanitarnym, to być może wszystkie branże będą mogły z powrotem funkcjonować, ale z pewnymi ograniczeniami - informował premier w Polsat News.

Jak zaznaczył szef rządu, możliwy jest powrót do tego, by wszystkie branże mogły funkcjonować przy zastosowaniu pewnych ograniczeń. Wymaga to jednak dużej samodyscypliny ze strony Polaków. Przede wszystkim musimy pamiętać o przestrzeganiu zasad wprowadzonych przez rząd oraz zasłanianiu ust i nosa. Pozwoli to znacznie spowolnić dalsze rozprzestrzenianie się wirusa.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych

2. Stan wyjątkowy do lutego 2021 roku, 12 samorządów wprowadza lokalne kwarantanny. Europejskie kraje reagują na wzrost pandemii

3. Wszystko poszło w programie na żywo. Morawiecki powiedział, co czeka Polaków od soboty

Premier Mateusz Morawiecki został także zapytany o to, czy pomimo tego, że oficjalnie lockdown nie został ponownie wprowadzony, tak jak miało to miejsce przy pierwszej fali epidemii w Polsce, nie będziemy mieli do czynienia z "pełzającym lockdownem". Kolejne restrykcje i ograniczenia sprawiają, że choć nie został on wprowadzony, powoli ku temu zmierzamy. Tymczasem sytuacja epidemiczna w kraju nie poprawia się.

Mateusz Morawiecki miał wyrazić głęboką nadzieję, że nie dojdzie do całkowitego zamknięcia nas w domach. Przyznał, że głęboko liczy na to, że uda nam się opanować epidemię, nie zatrzymując pracy gospodarki, a utrzymując jej funkcjonowanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wstrząsające słowa Grabowskiego o dawnych czasach. Jego ciotka robiła okropne rzeczy szczeniakom
  3. Na jaw wyszedł sekret zmarłego Dariusza Gnatowskiego. Tuż przed śmiercią udzielił ważnego wywiadu, aktor zdradził tajemnicę
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Wiadomość z ostatniej chwili: rzecznik rządu potwierdził. Wszyscy Polacy oficjalnie dowiedzą się jutro
  6. Po śmierci Gnatowskiego, Andrzej Grabowski zrobił jedną rzecz. Pożegnanie "Ferdka" z "Boczkiem" wyciska łzy
  7. Internetowi giganci w dobie pandemii. YouTube banuje, Google informuje
  8. Najlepsze ciasto bez pieczenia zrobisz w 10 minut. Potrzebujesz tylko 3 składnikI
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polsat News, Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News