Pilny alert RCB w Polsacie! Sytuacja jest bardzo poważna, od wczoraj zginęły 4 osoby, to nie koniec

Pilny alert RCB w Polsacie! Sytuacja jest bardzo poważna, od wczoraj zginęły 4 osoby, to nie koniec Źródło: Unsplash/ jonathan romain

Polsat publikuje pilny alert. RCB apeluje o rozsądek podczas wypoczynku nad wodą. Jest coraz więcej przypadków utonięć, a liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie.

Polsat opublikował alert, jaki wydało właśnie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w sprawie bezpiecznego i rozsądnego wypoczywania nad wodą. Od wczoraj w wyniku utonięcia zginęły 4 osoby, od kwietnia - aż 217. To niepokojące statystyki. RCB przypomina, by zachować bezpieczeństwo.

Polsat publikuje alert RCB: wysokie niebezpieczeństwo utonięcia

Od niedzieli znane są przynajmniej cztery przypadki śmierci przez utonięcie. Jak informuje Bożena Wysocka z wydziału prasowego Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, od czerwca ta liczba wynosi aż 155. Pośrednią przyczyną wzrostu utonięć są upały, które znów nawiedzają nasz kraj. Ludzie szukają odpoczynku nad wodą, lecz nie zawsze zachowują się w rozsądny sposób. O tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad morzem czy jeziorem przypomina alert RCB.

Ostrzeżenie ukazało się na Twitterze. W poście opublikowano apel o rozsądek i kilka zasad, do których trzeba się zastosować, spędzając czas nad wodą. RCB przypomina, aby:

  • Nie wchodzić do wody po alkoholu;
  • Pływać tylko w wyznaczonych miejscach;
  • Stosować się do poleceń ratownika.

Cztery przypadki utonięć od niedzieli. Może być ich więcej

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od niedzieli zanotowano cztery przypadki utonięć. W jeziorze na Żabim Rogu i Szerokim Borze w województwie warmińsko-mazurskim zginęło dwóch mężczyzn w wieku 51 i 27 lat. Inny 27-latek utonął w Kuninie na Mazowszu, a 37-letni mężczyzna w stawie w Opolu.

Niestety, śmierci może być jeszcze więcej. Poszukiwane są dwie osoby, które pływały rowerem wodnym na jeziorze w Chomiąży Szlacheckiej. Wygląda na to, że rowerek wywrócił się. Dwoje pasażerów sprzętu dopłynęło do brzegu, dwoje kolejnych - mężczyźni w wieku 22 i 32 lat, są wciąż poszukiwani.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Legendarny aktor ma raka KRTANI! Kochany przez fanów artysta schudł do 40 kg i oddycha przez rurkę tracheotomijną
  2. Cała prawda o ojcu Beaty Szydło. Nie uwierzycie, co premier przeżyła w dzieciństwie. Codziennie drżała o jego życie
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Będą wyższe emerytury, ale trudno uwierzyć dla kogo. Wielu z was będzie wściekłych

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News