Polsat znosi zakaz
Pikio
Mateusz Sidorek - 22 Maja 2020

Rząd nagle znosi kolejny uciążliwy zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą

Polsat przekazał informację, którą wielu Polaków przyjmie z zadowoleniem. Dzisiaj szef MSWiA podpisał rozporządzenie, które ułatwi funkcjonowanie konkretnym grupom. Zniesienie zakazu umożliwi większą swobodę w przemieszczaniu się. To kolejny krok, który ma przygotować nas do życia w tzw. nowej normalności.

Portal Polsat News poinformował o zniesieniu kolejnych obostrzeń rządowych. Po podpisaniu rozporządzenia przez MSWiA uprawienia do wjazdu do Polski otrzymały kolejne grupy. Na zmianie skorzystają m.in. zawodowi kierowcy, obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz studenci.

Szczeniaki są niezwykle urocze.Kupili szczeniaka w sieci. Kilka dni później na jaw wyszła porażająca prawda, rodzina musiała podjąć trudną decyzjęCzytaj dalej

Wiadomości przekazane przez serwis Polsat News to znak, że powoli wkraczamy w tzw. nową normalność. Do niedawna jeszcze granice naszego kraju były zamknięte w związku z pandemią koronawriusa. Ze względu na restrykcyjne ograniczenia cierpiały nie tylko biura podróży. Z poważnym problemem musiały mierzyć się także osoby pracujące m.in. w firmach transportowych.

Polsat przekazał radosne wieści dla kierowców zawodowych i studentów

Na portalu stacji Polsat mogliśmy dzisiaj przeczytać bardzo radosne wiadomości. Do dzisiaj dla wielu osób przemieszczanie się między krajami wiązało się z dużymi trudnościami. Głównym z nich była obowiązkowa kwarantanna, którą należało przejść po wjechaniu do Polski. Z tego względu wiele firm transportowych musiało zawiesić działalność. Teraz obowiązek ten został zniesiony dla pewnych grup.

Zmiana rozporządzenia rozszerza katalog osób uprawnionych do wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej o:

  • kierowców wykonujących transport międzynarodowy, podróżujących tranzytem przez terytorium RP innymi środkami transportu niż pojazd, którym jest wykonywany transport drogowy (w celu odbioru odpoczynku lub po odebraniu odpoczynku)
  • uczniów i studentów pobierających naukę w Rzeczypospolitej Polskiej
  • obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Konfederacji Szwajcarskiej w celu przejazdu przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do miejsca zamieszkania lub pobytu (trwającego nie dłużej niż 12 godzin liczonych od momentu przekroczenia granicy RP) oraz ich małżonków i dzieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Test osobowościCo jako pierwsze zobaczyłeś na obrazku? Odpowiedź zdradza więcej szczegółów o osobowości niż się wydajeCzytaj dalej

Wiadomości przekazane przez portal Polsat News niewątpliwie ucieszą także studentów i uczniów, którzy podjęli decyzję o kształceniu się na terenie naszego państwa. Wiele osób w trakcie pandemii postanowiło wrócić do swoich ojczystych krajów. Jednak uczelnie powoli znów zaczynają otwierać się na studentów. Dzięki rozporządzeniu osoby powracające do Polski, by znów móc uczęszczać na zajęcia, nie będą traciły 14 dni na kwarantannę.

- Potrzeba uwzględnienia uczniów i studentów wśród kategorii osób uprawnionych do przekraczania granicy państwowej wynika z przyjętego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej harmonogramu egzaminów zewnętrznych dla uczniów, którzy ukończyli naukę w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych (w okresie od 8 czerwca do 28 sierpnia) - słowa resortu spraw wewnętrznych i administracji cytuje portal Polsat News.

Dzisiaj grzeje:

1. Szczyt epidemii już za nami? Jest oficjalne stanowisko ministra zdrowia

2. ”Ślub od pierwszego wejrzenia”: jedna z par spodziewa się dziecka. Tuż przed finałem wypłynęła zaskakująca wiadomość

Jak informuje serwis Portal News, rozporządzenie podpisane przez MSWiA wchodzi w życie z dniem dzisiejszym. To kolejny krok w znoszeniu zakazów i łagodzenia obostrzeń rządowych. Oficjalne oświadczenie na stronie rządu możecie przeczytać tutaj. Niedawno informowaliśmy o słowach profesora Mariana Zembali odnośnie stanu pandemii koronawirusa w naszym kraju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od 70 lat nie był widziany w Polsce. Wrócił gatunek kleszcza, który przenosi wiele niebezpiecznych chorób
  2. Piotr Żyła podjął decyzję w sprawie końca kariery. Padły słowa, na które czekali wszyscy Polacy, podał datę
  3. Fatalna, podwójna kompromitacja gwiazdy disco polo w toalecie. Wszystko się nagrało
  4. Katarzyna Dowbor pokazała 21-letnią córkę. Wyglądają jak 2 krople wody
  5. Jajka po napoleońsku podbijają serca polskich rodzin. Genialny pomysł na tanie i szybkie śniadanie, palce lizać
  6. Przekomiczna pomyłka Lidla. Dowiesz się jaką nazwą podpisali agrest i nie wytrzymasz ze śmiechu

Horoskop miłosnyZnaki zodiaku, które łączy miłość jak z bajki. Zwłaszcza jedna para ma przed sobą świetlaną przyszłośćCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News