Z ostatniej chwili: kanclerz Niemiec na kwarantannie. Badał ją zakażony lekarz

Z ostatniej chwili: kanclerz Niemiec na kwarantannie. Badał ją zakażony lekarz Źródło: pikio

Polsat przekazał zaskakujące informacje odnośnie zdrowia kanclerz Niemiec. W Polsce kilku polityków przeszło test na wirusa pozytywnie; wiemy, w jakiej sytuacji znajduje się Angela Merkel.

Polsat przekazał niepokojące wiadomości dotyczące Angeli Merkel. Koronawirus nie oszczędza również tych pracujących na wyższych stanowiskach.

Polsat: kanclerz Niemiec miała kontakt z zakażonym lekarzem

Korespondent Polsat News w Niemczech, Tomasz Lejman, podał informację, którą potwierdzają inne światowe media - m.in. niemieckie, francuskie i angielskie. Okazało się, że Angela Merkel miała kontakt z zakażonym lekarzem, istnieje więc wysokie ryzyko zagrożenia wirusem SARS-CoV-2. Jej rzecznik, Steffen Seibert, podał do wiadomości publicznej te doniesienia.

65-letnia Angela Merkel dowiedziała się o tym 22 marca, w niedzielę, tuż po specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, podczas której ogłoszono nowe środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa na terenie Niemiec, m.in. zwiększenie kary za złamanie kwarantanny (do 25 tys. euro), zachowanie 1,5 m odstępu w miejscach publicznych od drugiej osoby, ograniczenie wychodzenia z domu: tylko sklep spożywczy, apteka, praca czy wizyta u lekarza. Nie będzie też można gromadzić się więcej niż w 2 osoby. Niemiecka polityk widziała się z lekarzem jeszcze w piątek, 20 marca. Wizyta polegała na podaniu szczepionki zapobiegawczej przeciwko infekcji pneumokokowej.

Kanclerz będzie musiała poddać się kwarantannie. Wiadomo, co z jej działalnością polityczną

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Angela Merkel natychmiast po otrzymaniu informacji o zakażonym lekarzu, porozmawiała ze specjalistami. Będzie poddana testowi na nosicielstwo koronawirusa. Na tę chwilę musi jednak, tak samo jak inni zakażeni lub ci, u których podejrzewa się COVID-19, odbyć 14-dniową kwarantannę.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona wróciła z pracy w supermarkecie cała we łzach. Wściekły mąż napisał mocny apel do klientów
2. Ile Polaków zachoruje na COVID-19? Ilu z nas może umrzeć? Minister zdrowia podał liczby

Rzecznik Angeli Merkel przekazał, że kanclerz Niemiec będzie pod ścisłą opieką lekarzy. Wszyscy czekają też na wynik jej testów. Podczas kwarantanny niemiecka polityk nie ma zamiaru rezygnować ze swoich obowiązków, kiedy w państwie panuje epidemia. Zdecydowała się o wykonywaniu obowiązków z domu, dlatego w najbliższym czasie nie zobaczymy jej na oficjalnych zebraniach i konferencjach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  2. Szczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datę
  3. Nie żyje bliski współpracownik Tadeusza Rydzyka. Wielu Polaków w żałobie, ogromna strata
  4. Ważny apel WHO ws. koronawirusa. Izolacja nie wystarczy, kluczem jest jedna rzecz
  5. Zdradził, do kiedy może potrwać epidemia w Polsce. Smutne
  6. Liść laurowy jest nie tylko jedną z najzdrowszych przypraw świata. Ma też inne super działanie

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News