Polsat przekazuje ostrzeżenie, rodzice muszą mieć się na baczności. Dzieciom zagraża ogromne niebezpieczeństwo

Polsat przekazuje ostrzeżenie, rodzice muszą mieć się na baczności. Dzieciom zagraża ogromne niebezpieczeństwo Źródło: youtube.com JKrew

Polsat przekazał rodzicom pilne ostrzeżenie policji, dzieci mogą znaleźć się w wielkim niebezpieczeństwie. W mediach społecznościowych pojawiło się nowe zagrożenie, jego ofiarą padają najmłodsi.

Polsat News przekazał ważne ostrzeżenie, policjanci apelują do rodziców o wyjątkową ostrożność. W mediach społecznościowych pojawiło się niedawno nowe zagrożenie, nieświadome dzieci mogą znaleźć się w ogromnym niebezpieczeństwie. 

Polsat przekazał ostrzeżenie od policji

Niemiecka policja z Brandenburgii wystosowała ostrzeżenie do rodziców, których dzieci korzystają z mediów społecznościowych. W sieci pojawił użytkownik, który wciela się w postać "Strasznego Goofy'ego" i namawia najmłodszych użytkowników internetu do wykonywania niebezpiecznych zadań, które z czasem stają się coraz bardziej wymagające i mogą prowadzić nawet do utraty zdrowia lub życia.

- Osoba, która nazywa się Jonathan Galindo i wykorzystuje zmieniony obraz postaci z bajki Disneya - Goofy'ego, prowadzi obecnie swoją akcję poprzez WhatsApp, Instagram i Tiktok. Ten "straszny Goofy" zachęca dzieci i młodzież do niebezpiecznych gier - przestrzega policja. 

Nowy niebezpieczny łańcuszek wiadomości pojawił się do tej pory na WhatsAppie, Instagramie i TikToku. Z kont z wizerunkiem postaci z kreskówki wysyłane są losowo prośby o kontakt do nieletnich użytkowników aplikacji. Jeśli dziecko zaakceptuje prośbę, wiadomość z listą zadań do wykonania trafia do jego skrzynki odbiorczej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polsat News przekazał apel niemieckich funkcjonariuszy

To nie pierwszy raz, kiedy podobne praktyki są stosowane w sieci, również polskiej. Jakiś czas temu policjanci z KWP w Poznaniu zatrzymali obywatela Ukrainy, który w sieci namawiał nieletnich do samookaleczeń. Ostatnim zadaniem jego szokującej gry miało być popełnienie samobójstwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość, dotyczy wszystkich Polaków. Wielu będzie zdumionych

2. Sieć sklepów wycofuje popularny produkt. Najlepiej od razu się go pozbyć

Funkcjonariusze apelują do rodziców, by rozmawiali ze swoimi dziećmi i uświadomili ich w temacie niebezpieczeństw, które mogą spotkać w sieci. Dodatkowo, warto na bieżąco monitorować aktywność naszych pociech w internecie, by w razie czego móc wychwycić i zneutralizować zagrożenie, zanim dojdzie do tragedii. Podobne profile należy blokować, a następnie usuwać wiadomości od niech.

Jeśli pociechy należą do fanów zabaw z dreszczykiem można im zaproponować na przykład zabawę w chowanego, ale w zupełnych ciemnościach, tak jak zrobiła to rodzina z kanału JKrew. Siostry świetnie się bawiły szukając się nawzajem, mając do dyspozycji tylko latarkę, tak jak na wyższym zdjęciu. Ich pomysł na urozmaicenie starej gry można znaleźć w serwisie Youtube.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Jest najlepszy. Nie ma prostszego sernika
  3. Niemal każdy Polak robi codziennie jedną drobną rzecz na ulicy. Można za nią dostać ogromny mandat
  4. Niebywałe informacje o Zenku Martyniuku obiegają media. Nikt się nie spodziewał
  5. Tuż po narodzinach bliźniaków lekarz spojrzał na mamę i powiedział 2 słowa. Zapamięta je do końca życia
  6. Syn Jacka Kurskiego wydał oświadczenie. Odniósł się do zarzutów dotyczących wykorzystywania dziecka

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News