Polsat ostrzega wszystkich Polaków. Ogłoszono alarmy 2. stopnia dla połowy kraju, szczególnie zagrożone dwa województwa

Polsat ostrzega wszystkich Polaków. Ogłoszono alarmy 2. stopnia dla połowy kraju, szczególnie zagrożone dwa województwa Źródło: unsplash.com Josep Castells

Polsat poinformował Polaków, aby dziś szczególnie na siebie uważali. Alerty RCB rozsyłane są od samego rana, jednak nie wszyscy mogli je otrzymać. Ostrzeżeniami IMGW 2. stopnia objęto aż połowę kraju, niestety dwa województwa są szczególnie zagrożone. Lepiej nie wychodzić z domów.

Polsat na bieżąco przekazuje informację z wielu zakątków kraju - sytuacja jest patowa ze względu na ostatnie masowe opady deszczu i gradu. W niektórych województwach zniszczenia są ogromne, a podtopionych domów nie brakuje. Dziś mieszkańcy dwóch województw muszą szczególnie się zabezpieczyć.

IMGW wraz z RCB wydały alerty. Polsat informuje o zagrożeniach

Kilka dni temu mieszkańcy centralnej Polski przeżyli koszmar, dziś podobny mogą przeżyć mieszkańcy południa kraju. Wszystkie służby są już w gotowości, pogoda nie będzie nikogo oszczędzać. Ostrzeżenia 2. stopnia obejmują województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie i śląskie. Niewykluczone, że lokalnie wystąpią opady gradu, z kolei opady deszczu wyniosą od 20 mm do 50 mm, a lokalnie do 60 mm. Wiatr będzie wiał nawet z prędkością 100 km/h.

Początkowo Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało szczególne ostrzeżenia dla województwa śląskiego i małopolskiego. Potem pojawiła się aktualizacja dotycząca kolejnych trzech województw.

- Aktualizacja. Uwaga #AlertRCB uruchomiony również w woj. podkarpackim, opolskim oraz części dolnośląskiego. Uwaga! Dziś (21.06) w ciągu dnia i w nocy prognozowane intensywne opady deszczu, burze z gradem i silny wiatr Możliwe podtopienia. Śledź komunikaty pogodowe - czytamy na Twitterze RCB.

Dwa z wymienionych województw w poważnym niebezpieczeństwie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

IMGW jednocześnie ostrzega, że ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację pogodową i tworzenie się nowych komórek burzowych o dużej lokalnej mocy, ostrzeżenia dla województwa śląskiego i małopolskiego mogą zostać podniesione do stopnia 3., najwyższego. Tam lokalnie spadnie nawet do 80 mm deszczu.

Dzisiaj grzeje: 1. Zwołano sztab zarządzania kryzysowego. Na miejscu jest już Andrzej Duda
2. Ceny za usługi w kościele drastycznie poszły w górę. Znamy nowe stawki, będziecie zaskoczeni

Na stronie IMGW można również dowiedzieć się, które województwa będą zagrożone opadami gradu, co jest teraz szczególnie ważne m.in. dla rolników. Grad z dużą dozą prawdopodobieństwa uderzy w województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie (bez południowo-wschodniej części), opolskie, południowo-wschodnią część województwa dolnośląskiego, zachodnią część województwa kujawsko-pomorskiego oraz środkową część województwa pomorskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Popisywał się na wakacjach przed dziewczyną, aż kelner przyniósł mu paragon na 700 zł. Upokarzające do granic możliwości
  2. Marcin Gortat pojawił się w TVP i powiedział o powiększeniu rodziny. Mówi o wymaganiach względem partnerki
  3. Niektóre dzieci dostaną po 1000 złotych. Wiadomo już, komu ma przysługiwać
  4. Polsat ostrzega wszystkich Polaków. Ogłoszono alarmy 2. stopnia dla połowy kraju, szczególnie zagrożone dwa województwa
  5. Krytyczna sytuacja w polskim mieście, konieczny sztab kryzysowy. Zdjęcia przerażają, niestety do końca jeszcze daleko
  6. Nieludzko znęcał się nad żoną, wszystko nagrywała druga kobieta. Wstrząsające wideo trafiło do sieci

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News