Zaskakujące informacje nt. domu rodzinnego Hitlera. Są doniesienia z Austrii

Zaskakujące informacje nt. domu rodzinnego Hitlera. Są doniesienia z Austrii Źródło: WikiMedia Commons/Pavel Špindler

Polsat poinformował, co niedługo ma wydarzyć się z rodzinnym domem Adolfa Hitlera. Budynek stał się problematyczny od czasu, gdy neonaziści obrali je sobie jako cel pielgrzymek. Teraz Austriacy mają pomysł, jak poradzić sobie z problematyczną schedą po przywódcy nazistów.

Polsat przekazuje informacje dotyczące domu w Braunau w Austrii, czyli budynku, w którym przyszedł na świat i wychował się Adolf Hitler. Ostatnio stał się on miejscem pielgrzymek neonazistów. Aby zapobiec rozrastaniu się kultu przywódcy III Rzeszy, minister spraw wewnętrznych Austrii, Wolfgang Perschon, podjął decyzję. Dawny dom rodziny Hitlera ma zostać przekształcony w posterunek policji. 

Polsat informuje: dawny dom Hitlera nie będzie miejscem kultu dla neonazistów

- Wykorzystywanie domu przez policję powinno wysłać jasny sygnał, że ten budynek nigdy nie będzie już przywoływał wspomnień narodowego socjalizmu - można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez ministra spraw wewnętrznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

To nie jest pierwszy krok, jaki austriackie władze podjęły, usiłując powstrzymać neonazistów. Najpierw były zmuszone wykupić dom, a następnie zaprosili architektów z całej Unii Europejskiej, aby zaprezentowali pomysły i projekty na gruntowną przebudowę obiektu. Zwycięski projekt ma być wybrany w pierwszej połowie 2020 roku przez jury złożone z ekspertów i znanych osobistości.

Miejsce narodzin Hitlera miejscem kultu dla neonazistów

W obliczu narastających tendencji nacjonalistycznych w Europie rząd Austrii musiał zdecydować się na radykalne kroki. Zaczęło się od przyznania do tego, że Austria nie w całości była "pierwszą ofiarą Hitlera", tak jak do tej pory utrzymywano. Rząd Austrii przyznał, że wielu Austriaków dobrowolnie dołączyło do Hitlera i wspierało jego działania na terenie Europy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Przebudowa domu, w którym przyszedł na świat przywódca III Rzeszy, ma być kolejnym krokiem na drodze do rozliczenia się z nazistowską przeszłością oraz zapobiegnięcia dalszej eskalacji nacjonalistycznych sentymentów - zarówno w Austrii, jak i na terenie całej Europy.

Specjaliści obawiają się jednak, że pozbawienie neonazistów symboli dawnego reżimu może nie wystarczyć, a wręcz stworzyć im nową mitologię. Pozostaje liczyć na to, że kolejne działania podjęte przez austriacki rząd wywrą zamierzony efekt.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd”
  2. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  3. Marta zobaczyła tytuł przelewu alimentów i zamarła. Od razu zagotowała się z wściekłości
  4. Nagły niesłychany dramat. Syn b. prezydenta Niemiec zadźgany na oczach tłumu
  5. Katarzyna Dowbor przeżywa bardzo trudne chwile. Stała się rzecz, której bała się od dawna

źródło: polsat news

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News