Polsat, TVN i TVP przekazały tragiczną wiadomość. Wiesław Czapiewski nie żyje

Polsat, TVN i TVP przekazały tragiczną wiadomość. Wiesław Czapiewski nie żyje Źródło: pikio.pl

Polsat wraz z innymi największymi stacjami, przekazał tragiczne informacji o śmierci wybitnej postaci ze świata polskiego sportu. W wieku 59 lat zmarł Wiesław Czapiewski.

Polsat podał informacje o śmierci polskiego trenera lekkoatletów. 59-letni Wiesław Czapiewski odszedł po tym, jak przegrał walkę z chorobą. W trakcie swojej kariery współpracował z wieloma zdobywcami medali.

Polsat podał informację o śmierci wybitnego trenera

Wiesław Czapiewski wśród swoich podopiecznych miał tyczkarza Pawła Wojciechowskiego, medalistę mistrzostw świata i Europy, oraz wieloboistkę, Adriannę Sułek. Wyszkolił wielu świetnych sportowców, jednym z jego wychowanków był Sebastian Chmara, halowy mistrz świata w wielobojach. Współpracował z nim także brązowy medalista mistrzostw Europy Artur Kohutka, a także rekordzista w halowym wieloboju Szymon Bochenek. 

Za swoje zasługi dla polskiego sportu, w 2015 roku odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. To niejedyny jego sukces z tych lat, wybrano go również najlepszym trenerem Wojska Polskiego, w którym służył w stopniu majora. Polski Związek Lekkiej Atletyki odznaczył go honorową srebrną i brązową odznaką. W latach 80. sam był zawodnikiem w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Później związany był z tym klubem sportowym jako trener. 

Promował sport wśród młodzieży. Był ważną personą dla młodych sportowców

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiesław Czapiewski zajmował się nie tylko trenowaniem, ale także organizowaniem zawodów. W 2016 roku był organizatorem mistrzostw świata juniorów oraz dwukrotnie organizował przełajowe mistrzostwa świata.

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Tak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków
2. Po koncercie Martyniuka znaleźli zwłoki polityka PiS. Tragiczną śmierć nagrała kamera monitoringu

- Nie mogę uwierzyć - pisał na Twitterze załamany śmiercią swojego trenera Sebastian Chmara. 

- W ogromnym smutku żegnamy wspaniałego człowieka i wyjątkowego trenera. [...] Dziękujemy za wszystko i pamiętamy! Żegnaj Przyjacielu... - napisano na Facebooku klubu sportowego Zawisza Bydgoszcz.

fot. Facebook/Zawisza Bydgoszcz

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister POSTAWIŁA SIĘ Kaczyńskiemu. Mówi "nie" kluczowemu pomysłowi PiS
  2. Była gwiazdą PRL. Do dziś nie wiadomo, jak dokładnie zginęła, na ten temat powstało wiele plotek
  3. Gigantyczna strata wybitnego Polaka. Twórca polskich banknotów nie żyje
  4. Pies bawił się na tyłach ogrodu, 2 miesiące później umierał w męczarniach. Wszystko przez niepozorną roślinę, lekarze błagają właścicieli o ostrożność
  5. 40-latek poszedł na grzyby do lasu. Po tygodniu jego rodzina dokonała fatalnego odkrycia, ich życie już nigdy nie będzie takie samo

Źródło: Polsat

Następny artykuł