Nie żyje legendarny polski trener, twórca mistrzów. Przegrał walkę z ciężką chorobą

Nie żyje legendarny polski trener, twórca mistrzów. Przegrał walkę z ciężką chorobą Źródło: .

Polsat podzielił się przykrą wiadomością ze świata polskiego sportu. W wieku 59 lat odszedł wybitny i wręcz legendarny polski trener. Pod swoją opieką wytrenował wielu mistrzów olimpijskich. Jego życie zostało zakończone przez ciężką chorobę.

Na stronie Polsat Sport dziś rano pojawiły się smutne wieści ze świata dyscyplin olimpijskich. W wieku 59 lat zmarł trener, który szkolił wybitnych sportowców na medalistów olimpijskich. Polska zawdzięcza mu wiele nagród i słów uznania w świecie sportu.

Polsat Sport przekazał przykre wiadomości. Nie żyje wybitny trener

W sobotę nad ranem, 19 października, odszedł Wiesław Czapiewski. Przez długi czas zmagał się z ciężką i wyniszczającą organizm chorobą. Polski Związek Lekkiej Atletyki potwierdził, że mężczyzna nie żyje - miał 59 lat. Wybitny trener urodził się 27 marca 1960 roku i od młodości był związany z klubem Zawisza Bydgoszcz. Jego życie było pasmem sukcesów w wieloboju.

W latach 80. okazał się być jednym z czołowych polskich wieloboistów. Kiedy zakończył karierę, został trenerem w macierzystym klubie. Okazało się to być strzałem w dziesiątkę - wychowankowie pięli się w górę i cieszyli kolejnymi pucharami, a on spełniał się w swojej sportowej pasji. Szkolił m.in. halowego mistrza Europy i świata w wielobojach, Sebastiana Chmarę, a pod jego skrzydłami trenował brązowy medalista mistrzostw Europy w biegu na 110 metrów przez płotki, Artura Kohutka.

Był "ojcem" olimpijskich medalistów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiesław Czapiewski stoi też za sportowymi sukcesami swojego syna Szymona, który został halowym rekordzistą Polski w wielobojach. Jego ostatnie sukcesy to doprowadzenie Adrianny Sułek do brązowego medalu mistrzostw świata juniorów w siedmioboju, a Pawła Wojciechowskiego do halowego mistrzostwa Europy w skoku o tyczce.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale... nie dziecko
2. Mąż usłyszał z krzaków dziwne dźwięki. Zobaczył żonę w pułapce gwałciciela i natychmiast się zemścił

W 2015 roku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W tym samym roku otrzymał też tytuł najlepszego trenera w Wojsku Polskim. Pełnił bowiem służbę majora i udzielał się zawodowo w Wojskowym Zespole Sportowym w Bydgoszczy.

- Środowisko polskiej lekkoatletyki poniosło niepowetowaną stratę. Cześć Jego pamięci! - tak żegna go Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadchodzą DUŻE ZMIANY w kontrolach drogowych. Musisz się bardzo pilnować
  2. Przyjaciółka Anny Jantar po latach wyznała straszliwą prawdę. Tego nie wiedział nikt, polały się łzy
  3. Zgwałciła 11-latka i urodziła jego dziecko. Najgorsze jest to, co stało się potem
  4. Tata wyszedł z pokoju na 10 minut. Gdy wrócił, zobaczył co zrobiła jego 3-letnia córka i od razu złapał za telefon
  5. Do Rossmanna ściągają prawdziwe tłumy, niedługo nic nie zostanie na półkach. Wszystko dzięki powalającej promocji, trzeba się śpieszyć

Źródło: Polsat Sport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News